Загалом англійська мова налічує близько трьохсот тисяч слів. Однак, у реальному житті людина використовує 8–10 тисяч найбільш поширених і загальновживаних слів. Приступаючи до вивчення англійської мови, мимоволі виникає питання: скільки слів слід знати, щоб досить впевнено читати і спілкуватись?

Скільки слів потрібно вивчити для усного мовлення?

Як показує практика, знання 400 слів достатньо, щоб забезпечити спілкування на побутовому рівні 90%. Тому, вивчаючи лише по 10 слів щодня, практично через 1,5–2 місяці можна досить впевнено провадити розмову з іноземцем (тобто розуміти, про що він говорить).

Згідно з думкою фахівців, навіть знання лише 40 правильно підібраних слів дозволяє розуміти в загальних рисах хоча б на половину сенс сказаного англомовним співрозмовником, а 1000 слів поліпшує розуміння до 95%.

Скільки слів потрібно вивчити, щоби читати англійською?

Щоби зрозуміти хоча б загальний зміст англійського тексту, потрібно знати не менше 80 загальновживаних слів. Розуміння прочитаного значно покращиться при словниковому запасі 1,5– 2 тисячі. І знання 8000–10000 слів дозволить розуміти текст практично на 99%.

Який словниковий запас у англійця?

Зазвичай середньостатистичний носій англійської мови має словниковий запас близько 8 тисяч слів. Цього цілком достатньо, щоб без особливих зусиль читати пресу, художні книги та спілкуватись.

Освічений європеєць має словниковий запас дещо більший: близько 10–20 тисяч слів він використовує активно, а пасивно володіє 50–100 тисячами слів.

Як знайти потрібні слова?

Це можна зробити такими способами:

  1. використовувати розмовники,
  2. навчатись по комп’ютерних спеціальних програмах,
  3. скористатись словником з високочастотними словами «Бейсік Інглиш» (автор – Чарльз Огден).

«Бейсік Інглиш» містить близько 850 лексем, зокрема в нього входять 600 іменників, 150 прикметників, 100 інших частин мови, з яких дієслів лише 18! Фактично, це той базовий рівень, який забезпечить розуміння розмовної і письмової мови в рамках, потрібних для буденного щоденного спілкування.

Хто вибирає слова для вивчення: ти сам чи викладач?

Найкраще, якщо це зробить досвідчений викладач, тому що він вже має досвід роботи з учнями, які прагнуть осягнути всі премудрості англійської мови. Якщо ж Ви вирішили взятись за англійську самостійно, то краще знайти відповідні комп’ютерні програми.

25 Листопада 2019

Методики вивчення англійської

01 Жовтня 2019

Вчимо англійську з задоволенням – навчальні мультики для дітей

01 Жовтня 2019

Кольори англійською мовою