Загалом англійська мова налічує близько трьохсот тисяч слів. Однак, у реальному житті людина використовує 8–10 тисяч найбільш поширених і загальновживаних слів. Приступаючи до вивчення англійської мови, мимоволі виникає питання: скільки слів слід знати, щоб досить впевнено читати і спілкуватись?

Скільки слів потрібно вивчити для усного мовлення?

Як показує практика, знання 400 слів достатньо, щоб забезпечити спілкування на побутовому рівні 90%. Тому, вивчаючи лише по 10 слів щодня, практично через 1,5–2 місяці можна досить впевнено провадити розмову з іноземцем (тобто розуміти, про що він говорить).

Згідно з думкою фахівців, навіть знання лише 40 правильно підібраних слів дозволяє розуміти в загальних рисах хоча б на половину сенс сказаного англомовним співрозмовником, а 1000 слів поліпшує розуміння до 95%.

Скільки слів потрібно вивчити, щоби читати англійською?

Щоби зрозуміти хоча б загальний зміст англійського тексту, потрібно знати не менше 80 загальновживаних слів. Розуміння прочитаного значно покращиться при словниковому запасі 1,5– 2 тисячі. І знання 8000–10000 слів дозволить розуміти текст практично на 99%.

Який словниковий запас у англійця?

Зазвичай середньостатистичний носій англійської мови має словниковий запас близько 8 тисяч слів. Цього цілком достатньо, щоб без особливих зусиль читати пресу, художні книги та спілкуватись.

Освічений європеєць має словниковий запас дещо більший: близько 10–20 тисяч слів він використовує активно, а пасивно володіє 50–100 тисячами слів.

Як знайти потрібні слова?

Це можна зробити такими способами:

  1. використовувати розмовники,
  2. навчатись по комп’ютерних спеціальних програмах,
  3. скористатись словником з високочастотними словами «Бейсік Інглиш» (автор – Чарльз Огден).

«Бейсік Інглиш» містить близько 850 лексем, зокрема в нього входять 600 іменників, 150 прикметників, 100 інших частин мови, з яких дієслів лише 18! Фактично, це той базовий рівень, який забезпечить розуміння розмовної і письмової мови в рамках, потрібних для буденного щоденного спілкування.

Хто вибирає слова для вивчення: ти сам чи викладач?

Найкраще, якщо це зробить досвідчений викладач, тому що він вже має досвід роботи з учнями, які прагнуть осягнути всі премудрості англійської мови. Якщо ж Ви вирішили взятись за англійську самостійно, то краще знайти відповідні комп’ютерні програми.

10 Вересня 2019

Назви тварин англійською мовою

10 Вересня 2019

Як правильно будувати речення англійською

10 Вересня 2019

Нецензурна лексика в англійській мові