Часи в англійській – це болісна тема для багатьох із тих, хто вивчає цю мову. Особливо складно доводиться російськомовним людям, адже в цій мові лише 3 часів, тоді як в англійській їх дванадцять. Дуже складно одразу зорієнтуватися в тому, який час доречно застосовувати в певному випадку, і чи буде помилкою вживання одного часу замість іншого.

Загалом, плутанина трапляється через те, що вивчаючи граматичні правила, нам часто не вдається повністю їх зрозуміти. Проте, англійські часи не настільки страшні, якими ми їх уявляємо. І застосовуються вони залежно від того, яку думку потрібно передати іншому учасникові бесіди. Для цього слід розібратися в логіці і ситуаціях, при яких вживаються англійські часи.

времена в английском языке

Коротко про часи в англійській мові

Як уже згадувалось вище, їх лише 12, і їх поділяють на 4 категорії:

  1. 1. Прості часи: simple або indefinite;
  2. 2. Тривалі часи continuous чи progressive;
  3. 3. Доконані часи perfect;
  4. 4. Доконані тривалі часи perfect continuous чи perfect progressive.

Кожна із них слугує для вираження різних ситуацій в англійській мові. Аналогічно до російської мови, в англійській дія, що виражається дієсловом, може відбутися у 3-ох часах. У свою чергу, кожна з вищенаведених часових груп може бути використана в будь-якій із 3-ох часових форм.

Прості часи в загальному сенсі означають дію, яка відбувається в теперішній час. Разом з тим, вони служать для опису дій і подій, які трапляються регулярно, тобто є стабільними і неминучими фактами.

Тривалі часи використовуються для позначення дій, що відбуваються в чітко зазначений час або одночасно з іншою дією. Дієслова цієї групи в обов’язковому порядку включають допоміжне дієслово to be та «інгове» закінчення.

Доконані часи відображають дії, які закінчилися до конкретного моменту, або відбувалися перед іншими діями в теперішньому, минулому чи майбутньому часі. Дієслова у цій часовій групі вживаються виключно з допоміжним дієсловом have, і стоять лише в минулому часі у вигляді дієприкметника.

Доконані тривалі часи поєднують у собі значення доконаності і тривалості дії. Їх завдання полягає в тому, щоб показати, що до конкретного моменту дія вже тривала упродовж певного часового проміжку, і або продовжує тривати, або завершилася саме в цей момент. Дієслова цієї групи формуються за допомогою 2-ох допоміжних дієслів – have і been, і мають закінчення -ing.

Достатньо запам’ятати ці прості правила, щоб навчитися підбирати потрібну часову групу в лічені секунди.

Англійські часи: таблиця з прикладами

Для максимального спрощення розуміння системи часів в англійській мові, нижче представлена табличка, в якій вказані найпоширеніші ситуації застосування деяких часів.

 Simple / IndefiniteContinuous / ProgressivePerfectPerfect Continuous
PresentI openI am openingI have openedI have been opening
PastI openedI was openingI had openedI had been opening
FutureI shall/will openI shall/will be openingI shall/will have openedI shall/will have been opening

10 Вересня 2019

Назви тварин англійською мовою

10 Вересня 2019

Як правильно будувати речення англійською

10 Вересня 2019

Нецензурна лексика в англійській мові