Future Continuous в англійській мові – це майбутній тривалий час. Як і інші представники групи Continuous, цей час служить нам для передачі тривалої дії. Його особливість і основна відмінність від Future Simple полягає в тому, що дія, описана в реченні, має відбутися в майбутньому в конкретний / точний момент. Далі ми докладно на прикладах розглянемо ситуації, в яких потрібно використовувати Future Continuous, але передусім дізнаємось особливості утворення цього часу.

Випадки, в яких використовується Future Continuous

Якщо потрібно передати дію, яка має відбутися в конкретний момент у майбутньому. При цьому не має значення, коли ця дія почалася і закінчилася. Такий момент може бути представлений декількома способами:

  • за допомогою часових маркерів: this time next day, this time next week, at seven o’clock in two days, in a month/week/year.

This time next Sunday they will be playing computer games. Tanya will be walking in the wood and watch the birds in a week.

  • Іншим способом/подією, яка виражена в Present Simple.

If Sara come to the hospital, her grandma will be sleeping. Bob will be writing a poem when I come back home.

  • Іншою тривалою дією, яка утворюється в Present Continuous.

While my brother is playing the bass guitar I will be cooking a family dinner.

  • Якщо наявні конкретні поклики на майбутній час (випливають із контексту чи ситуації):

Good luck in your international competition in dance. I’ll be rooting for you.

  • Якщо дія триватиме упродовж визначеного довгого проміжку часу в майбутньому, при цьому час виражений такими маркерами:

— all day;

— all day tomorrow;

— the whole morning/evening;

— from six till nine;

— all winter, summer;

— in September.

Nina will be working during the autumn. We’ll be dancing the whole evening.

  • Якщо потрібно ввічливо запитати співрозмовника про його плани на найближче майбутнє, при цьому нам потрібно, щоб він надав нам послугу чи щось зробив.

Will you be using your juicer in the morning? I want to drink fresh juice.

  • Якщо хочемо передати дію, яка, на нашу думку, обов’язково має відбутися. Причиною такої впевненості може бути попередня домовленість або ж природний плин подій.

Tomorrow at 7.30 o’clock we will not playing tennis, because the club are closed on Sunday.

Правила побудови речень у Future Continuous

У розповідних реченнях Future Continuous утворюється за допомогою допоміжних дієслів shall/will і дієслова to be з додаванням закінчення -ing (додається до 1 форми дієслова). Формула утворення розповідного речення така:

Іменник + shall/will + be + дієслово в 1 формі з додаванням закінчення –ing

Раніше допоміжне дієслово shall вживалося з займенниками 1 особи у множині та однині. На сьогодні цього правила не дотримуються. Крім того, shall і will частіше скорочуються до ‘ll у щоденному мовленні. Приклади таких розмовних речень:

In five days this time I shall be flying to San Francisco. – Через п’ять днів у цей час я буду летіти у Сан-Франциско.

Do not disturb George on the weekend, he’ll be preparing for final exam. — Не турбуй Джорджа на вихідних, він буде готуватися до іспиту.

Формула утворення негативних речень у Future Continuous майже така сама, як і в розповідних, тільки має одну відмінність: після допоміжного дієслова shall / will додається частка not. Схема утворення:

Іменник + shall / will + not + be + дієслово в 1 формі із закінченням -ing

Частка not може зливатися з shall / will і утворювати shan’t або won’t. Приклади негативних речень:

At 10 she will not be sleeping yet. — О шостій вечора вона ще не буде спати.

Tomorrow at 2 o’clock they will not be preparing for final exams. — Завтра о другій годині вони не будуть готуватись до випускних іспитів.

Для утворення питального речення у Future Continuous shall / will ставляться на початок речення. Схема виглядає так:

Shall / will + іменник + be + дієслово в 1 формі з додаванням закінчення -ing

Дивимося на приклади питальних речень:

Will Kate be playing the piano at 7:30 o’clock in the morning? – Чи буде Кейт грати на фортепіано о 7.30 годині ранку?

Why did they bring paints and brushes? Shall we be studying painting? — Чому вони принесли фарби та пензлі? Ми будемо вивчати малювання?

Порівняємо Simple та Future Continuous

Основна трудність, з якою багато хто стикається, – відмінні риси обох часів – Simple і Future Continuous. Здавалося б, часи вказують на дії в майбутньому і мало чим відрізняються один від одного. Так ось, Future Continuous ми будемо використовувати, коли потрібно описати дію, що буде відбуватися в майбутньому в певний час. Тут ключове правило – Ви знаєте точно, в який час відбудеться дія чи подія. А ось Future Simple ми використовуємо, коли потрібно тільки повідомити про якусь подію в майбутньому, припустити або «передбачити» дію. Тобто конкретних даних про подію, точний час у Вас немає. Подивимося на приклад:

  • Mom is sure Mike will give up the job. – Бачимо, що дія відбудеться в майбутньому, але не вказаний конкретний час її здійснення. Використовуємо Future Simple.
  • Polly is going to work from 8 till 5 o’clock. So, at 8.30 she will be writing a financial report in her office. – Тут ми знаємо конкретний час події, що відбудеться в майбутньому. Використовуємо Future Continuous.

Слід зазначити, що Continuous використовується в повсякденному мовленні не так часто, як, наприклад, Simple. Але, знаючи правила утворення цього тривалого часу, Ви зможете легко розуміти співрозмовника і так само легко будувати речення.

10 Вересня 2019

Назви тварин англійською мовою

10 Вересня 2019

Як правильно будувати речення англійською

10 Вересня 2019

Нецензурна лексика в англійській мові