Для працівників ресторанів хороші навички в англійській мові відкривають двері в престижні заклади, популярні серед туристів (а значить прибуткові) бари, ресторани, кафе і готелі. Більш того, Київ як популярний туристичний напрямок все частіше стандартно вимагає від співробітника володіння англійською мовою. Адже рано чи пізно працівникові доведеться обслуговувати і спілкуватися з носієм мови. Крім того, Україна не єдина країна, де потрібні співробітники в закладах: ресторанний бізнес пропонує вакансії для українців за кордоном. Робота в закладах Європейського Союзу, на круїзних лайнерах… Приваблива перспектива, погодьтеся, адже як мінімум вартість роботи за кордоном вище. І щоб її наблизити, необхідно знати англійську для офіціантів і ресторанних працівників в цілому.
Мовна школа English Prime має більше 15 років досвіду у викладанні англійської мови та запрошує вивчати англійську для співробітників ресторану на курсі English for Professional Purposes (Англійська для професійних цілей).
Школа Englilsh Prime викладає англійську таким чином, щоб це було максимально схоже на те, як вивчалася рідна мова. У нас були хороші навички в рідній мові, перш ніж ми пішли в школу. При цьому знань термінів, граматики – нуль.
Як так вийшло? Ми спілкувались. За рахунок постійного спілкування з оточуючими у нас з’явилися навички в спочатку невідомій мові. Ми чули, розуміли, а потім копіювали. Може, і в вивченні англійської варто зробити упор на спілкування і практику в розмові? Цю задачу і вирішила методика English Prime: трохи теорії і максимум практики = прискорене вивчення мови через найефективніші методи – спілкування і копіювання.
Англійська мова для ресторанного сервісу відхиляється від стандартної програми: є ряд термінів, які використовуються в ресторанному бізнесі. Крім того, англійська для офіціантів і барменів передбачає перелік шаблонних фраз, які часто використовуються в роботі. Однак, і в межах однієї сфери у студента можуть бути різні потреби, адже від функцій працівника ресторанного сервісу залежать і найчастіші слова і конструкції.
Тому курси англійської для офіціантів і працівників ресторану розробляються під кожного клієнта окремо: в першу чергу визначається мета, потім терміни, перевіряються навички в загальній англійській. Виходячи з результатів, викладач підбирає необхідну студенту профлексіку і граматику.
English Prime веде як групові, так і індивідуальні заняття. Обидва формати припускають упор на практику. Тобто, і з одним викладачем, і з групою студентів відбувається спілкування англійською. Крім того, ми навчаємо і штат співробітників – школа надає корпоративне навчання для компаній.
Що стосується розкладу – він гнучкий. Клієнт домовляється з викладачем про дні та години занять і обирає комфортний графік. Звичайно, при цьому заняття залишаються щільно розташованими, інтенсивними і з достатньою тривалістю для занурення в англійську.
Англійська для офіціантів передбачає впевненість в усній розмові. English Prime за замовчуванням акцентовано розвиває розмовний навик, оскільки він одночасно найбільш затребуваний і складний. І, що цікаво, найчастіше їм нехтують на заняттях. А уроки English Prime передбачають постійну усну практику з новим матеріалом відразу ж після вивчення.
Сильні користувачі англійської не тільки вправно говорять, але і здатні адекватно сприймати англійську мову. Навички слуху відпрацьовуються в тренуваннях матеріалу, де студент крім складання власних прикладів чує, як вимовляють слова і конструкції інші, що розвиває сприйняття. Це також може бути розбір відео- та аудіоматеріалу на професійну тематику.
Граматика – то, що збиває з пантелику більшість студентів. Найчастіше це викликано термінами, в яких орієнтуються тільки лінгвісти і вчителі, а також незрозумілими поясненнями. В English Prime граматика пояснюється на купі реальних прикладів ситуацій. Адже будь-яка граматична конструкція – це просто шаблон, який використовується в конкретному ряді ситуацій.
Після пояснень студенти негайно тренуються: складають власні приклади і доводять “скелет конструкції” до автоматизму в спеціальних тренуваннях. Так ми перетворюємо знання в навик. Розвинений автоматизм не дає людині часу навіть засумніватися: добре відпрацьовані шаблони самі вилітають з вуст у реальній ситуації.
Читання і письмо – другорядні навички для працівників ресторану з точки зору спілкування з клієнтом. Проте, ми обов’язково розвиваємо і їх. Читання прокачується читанням прикладів при розборі матеріалу на уроках. Також можливий розбір текстів на професійну тематику. Що стосується письма, воно, разом з повторенням і закріпленням матеріалу, відпрацьовується в домашньому завданні, де студент письмово складає ще більше власних прикладів зі словами і конструкціями.
Курси англійської для офіціантів і працівників ресторану підійдуть:
Україна в цілому (не тільки Київ та Львів) – популярний туристичний напрям. Багатьом іноземцям цікаво вивчити культуру самобутньої європейської країни і поспілкуватися з її людьми. А ще більше вони хочуть? Правильно, скуштувати знамениту українську кухню! У ресторані або кафе, в якому, можливо, працюватимете ви.
Якщо ви менеджер, і вашому штату необхідно вивчити англійську, зберігши ефективність роботи – спробуйте тимчасово перейти на позмінний графік, щоб в дні, в які працівник не на зміні, він відвідував курси.
Кращі співробітники ресторанів не обов’язково говорять англійською на рівні носіїв. В Україні для комфортної роботи в ресторані потрібно впевнений Pre-Intermediate. Для початківців варто освоїти англійську до впевненого Elementary, а потім вводити в програму все більше професійних елементів. У престижних закладах або за кордоном зажадають рівні Intermediate і Upper-Intermediate.