пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіНеправильні дієслова

23 Липня 2019

Автор
Міла Тітова

Правила использования неправильных глаголов

Усі дієслова в англійській мові можна поділити на правильні і неправильні. Правильним дієсловом ми називаємо дієслово, в кінці якого додаємо закінчення -ed (washed, started) або іноді просто -d (liked, created), коли говоримо в минулому часі The Past Simple Tense або The Past Participle Tense. Правильні дієслова, які вживаються в цих двох формах часу, ідентичні.

Неправильні дієслова також утворюють минулий час Past Simple або Past Participle, але дещо іншим чином. Деякі неправильні дієслова, такі як, let, cost і cut ніколи не змінюються, незалежно від часу – теперішнього чи минулого. Такі дієслова, як feel або teach набувають у минулому часі зовсім іншої форми – felt і taught.

Інші дієслова, такі як break і sing у минулому часі змінюються на broke, sang (Past Simple) і ще по-іншому змінюються в Past Participle – broken і sung. Є навіть такі цікаві дієслова, як go: третя форма цього дієслова – gone, тут його ще можна впізнати, а в простому минулому часі вже утворюється нове слово – went.

Давайте повернемось до неправильного дієслова break. У простому минулому часі його форма – broke, яку ми можемо використовувати в реченні – I broke your vase. У Past Participle ми використовуємо слово broken – I have broken your vase. У цьому випадку ми вживаємо допоміжне дієслово have. Важливо пам’ятати, що ніколи допоміжне дієслово не використовується в Past Simple.

Неправильні дієслова у Past Participle можуть також функціонувати як прикметники, наприклад: a broken vase – розбита ваза. Чого не скажеш про дієслова у Past Simple, словосполучення a broke vase – не відповідає стандартам англійської мови.

Неправильних дієслів набагато менше, ніж правильних, але в англійській мові вони використовуються дуже часто.

Щоб правильно вживати неправильні дієслова потрібно просто запам’ятати ці дієслова, вивчивши їх, і немає жодних інших секретів чи альтернатив.

Популярні курси
4655 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
17 Квітня 2019
2517 0

У шкільній програмі багато з нас вивчали британську англійську, і навіть зараз вона більш значуща щодо інших варіантів мови. У той же час, у глобальній мережі все-таки більше поширений американізований варіант, а значить, нам не слід скидати його з рахунків. Саме тому так важливо розібратися в правильному вживанні дієслів to have і have got, які в різних ситуаціях поводяться непередбачувано для багатьох, хто вивчає мову.

Читати більше
10 Вересня 2019
2656 0

Мова будь-якої людини оцінюється за багатьма критеріями. Її вважають правильною і зрозумілою тільки в тому випадку, якщо оповідач вміє доцільно "поєднувати" між собою всі частини речень.

Читати більше
22 Липня 2019
2794 0

Шукаєте курси англійської мови у центрі Києва? Наша школа розташована за адресою вул. В. Васильківська, 72 (ТК «Олімпійський»). Записуйтесь на безкоштовний пробний урок і приходьте на заняття!

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: