пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіНецензурна лексика в англійській мові

10 Вересня 2019

Автор
Міла Тітова

Почути мати англійською мовою, або прочитати їх будь-де — навряд чи рідкісне явище для сучасної людини. Яскраво забарвлені емоційні вирази дозволяють людям висловлювати свої почуття практично на всіх мовах світу, і всюди до них в суспільстві ставляться вкрай неоднозначно. Абсолютно впевнено можна стверджувати лише одне — якщо людина освоїла нецензурні вирази на чужій для себе мові, вона успішно адаптувалася у новому середовищі. Саме тому нецензурна лексика на англійській мові може бути таким самим предметом детального вивчення, як і правила граматики.

Чи потрібно вивчати мати англійською та їх переклад?

Мати англійською настільки ж насичені та багаті, як і українською, і чи не найяскравіше виражають емоції, ніж звичні нам аналоги. З їх допомогою співрозмовники можуть повноцінно висловлювати весь спектр почуттів — від глибокого здивування і захоплення до надзвичайної люті. Знання нецензурної лексики англійською зовсім не зобов’язує учня практикувати міцні вирази в повсякденному житті, однак може суттєво полегшити його. Наприклад, дуже багато соціальних субкультур використовують мат в своєму побуті, тому необізнаній людині буде складно зрозуміти, про що саме йде мова. Крім цього, знання іноземної нецензурної лайки вбереже вас від можливих незручних ситуацій, пов’язаних з її вживанням.

Популярні в англомовному середовищі лайки

Без проблем розуміти населення англомовних країн можна тільки в тому випадку, якщо приділити час вивченню матів англійською мовою з перекладом на українську. Почати можна з більш-менш “стриманих”:

 
shitлайно
son of bitchсучий син
arseholeкозел (asshole)
ballsяйця (вираз крайнього невдоволення, скептицизму і розчарування)
bintповія, двічина легкої поведінки = bitch
bollocksнісенітниця, дурниця
bullshitбрехня
feck= fuck (універсальна лайка, що може означати будь-що. Дослівно – трахати когось-щось)
munterпотвора
pissed/pissed offситий по горло, задовбаний

Більш серйозними і грубими виразами ненормативної лексики англійською мовою вважаються:

 
bastardпокидьок
dickhead; bloodclaat= fuck
cock; dick; bellend, knob; prickчоловічий статевий орган або його частини (dickhead, bellend, knob)
twat (twunt = cunt + twat); beaver; beef curtains; clunge; pussy; snatch; punani; gash; mingeжіночий статевий орган

Найпопулярнішою англійською лайкою можна по праву вважати слово “fuck” (грубий аналог слова “близькість”). Варіантів його вживання існує безліч, і по частоті вживання в різних ситуаціях “fuck” можна сміливо порівняти з українським “бл*” і всіма похідними від цього слова. Ці мати англійською варто вивести в окремий список:

 
fuck youпішов на Х**
fucked up, fuckedбезлад, нісенітниця
everything is fucked upвсе навколо- повний безлад
fuck offзабирайся геть
fuck yeah!о, так! – вираз, що означає радість
fuck it, fuck this, fuck this shit!нах*й все це

Ще одним популярним лайливим виразом серед англомовного населення є “shit“. Український аналог цього лайки – “лайно”, і все, що з ним пов’язано. Цим словом часто описують неприємні ситуації, і висловлюють невдоволення:

 
Oh, shit!От лайно!
Turn this shit off!Вимкни це лайно!

Для посилення емоційного забарвлення ненормативна лексика на англійській мові може вдало комбінуватися між собою і іншими словами.

 
Shut up + fuck = Shut the fuck up!Заткнись нах*ер!
What the fuck?
Що за Х***я? Скорочено WTF? Більш м’який аналог What the hell? Що за чорт?
I don`t give a fuckМені немає до цього ніякого діла. Аналог I don’t give a shit. I don’t give a damn.

Популярним в народі словом, яким часто висловлюють невдоволення, в англійській виступає “damn“. За своїм змістом найбільш близький до нього аналог – “прокляття” або “чорт”. З його допомогою висловлюють обурення та роздратування до когось або чогось. В англійській мові це слово близько до “shit“.

 
bastardнаволоч, позашлбна дитина. В більшості випадків дане слово використовується не дивлячись на значення
jerkідіот, придурок
douchebagмудак, егоїстично налаштований індивід
whore (hoe)шльондра
slutневірна дружина, шльондра
bitchсука
foolдурень
stupidдурний
dumdтурий
retardвідсталий, гальмо
suckerсосунок, невдаха
freakпридурок, вискочка

Також в англійській присутні особливі лайки. Зокрема це стосується яскраво забарвленого “nigger“, – слова, яке вважається вкрай расистським і образливим. Тому його намагаються не вимовляти зайвий раз, замінюючи на “N-world“.

Вимова матів

Одних лише знань про те, як виглядають і пишуться всі мати англійською, недостатньо. Необхідно також їх правильно вимовляти з усіма тонкощами цієї мови. Наприклад, в лайці “shit i звучить як щось середнє між українськими і і е. Якщо вимовляти його просто як і, співрозмовнику буде здаватися, що ви мали на увазі інше слово — аркуш паперу або простирадло (sheet).

Необхідність вивчати мати англійською з перекладом і транскрипцією підтверджує ще один особливий випадок в цій мові. Всім знайоме словосполучення can not необхідно вживати з обережністю, використовуючи тільки довге а. В іншому випадку ваш співрозмовник може неприємно здивувалися, адже коротке а характерно для мату cunt.

Де використовується мат в англійській мові?

Як і в будь-якій іншій мові, грубі та непристойні слова використовуються в декількох випадках:

  • Для посилення ефекту від розповіді — “заради красного слівця”;
  • Під час неприємних, шокуючих, хвилюючих ситуацій;
  • Як засіб емоційної розрядки і вираження агресії вербальними засобами.

З різними цілями мат використовується і в творчості — для надання колориту або емоційного забарвлення. Вживати ці слова в повсякденному житті — особиста справа кожної людини, однак для повноти занурення в іноземну мову, нецензурні вирази варто запам’ятати і знати, як вони звучать і виглядають.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, пов’язаних з незнанням тонкощів мови, рекомендуємо записатись на навчання у школі англійської для початківців English Prime. Завдяки комплексному підходу наших педагогів, ви зможете правильно спілкуватися іноземною мовою, уникаючи всіх можливих незручностей. Знаходяться Курси англійської мови поряд з вами, і розраховані вони на будь-який рівень підготовки студентів.

Популярні курси
2176 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
23 Липня 2019
8607 0

Часи в англійській – це болісна тема для багатьох із тих, хто вивчає цю мову. Особливо складно доводиться російськомовним людям, адже в цій мові лише 3 часів, тоді як в англійській їх дванадцять. Дуже складно одразу зорієнтуватися в тому, який час доречно застосовувати в певному випадку, і чи буде помилкою вживання одного часу замість іншого.

Читати більше
22 Липня 2019
3738 0

Школа англійської мови «English Prime» пропонує освоєння англійської мови у міні-групах за адресою: проспект Володимира Маяковського, 72.

Читати більше
22 Липня 2019
4342 0

Кількість часів дієслова та їх форми – це ще одна унікальна риса англійської мови. Виділяють 4 основні дієслівні форми

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: