Почути мати на англійській мові, або прочитати їх будь-де — навряд чи рідкісне явище для сучасної людини. Яскраво забарвлені емоційні вирази дозволяють людям висловлювати свої почуття практично на всіх мовах світу, і всюди до них в суспільстві ставляться вкрай неоднозначно. Абсолютно впевнено можна стверджувати лише одне — якщо людина освоїла прокльони на чужій для себе мові, вона успішно адаптувалася у новому середовищі. Саме тому нецензурна лексика на англійській мові може бути таким же предметом детального вивчення, як і правила граматики.

Зміст статті:

 • Чи потрібно вивчати мати англійською та їх переклад?
 • Популярні в англомовному середовищі лайки
 • Вимова матів
 • Де використовується мат в англійській мові?

Чи потрібно вивчати мати англійською та їх переклад?

Мати англійською настільки ж насичені та багаті, як і українською, і чи не найяскравіше виражають емоції, ніж звичні нам аналоги. З їх допомогою співрозмовники можуть повноцінно висловлювати весь спектр почуттів — від глибокого здивування і захоплення до надзвичайної люті. Знання нецензурної лексики англійською зовсім не зобов’язує учня практикувати міцні вирази в повсякденному житті, однак може суттєво полегшити його. Наприклад, дуже багато соціальних субкультур використовують мат в своєму побуті, тому необізнаній людині буде складно зрозуміти, про що саме йде мова. Крім цього, знання іноземної нецензурної лайки вбереже вас від можливих незручних ситуацій, пов’язаних з її вживанням.

Популярні в англомовному середовищі лайки

Без проблем розуміти населення англомовних країн можна тільки в тому випадку, якщо приділити час вивченню матів англійською мовою з перекладом на українську. Почати можна з більш-менш “стриманих”:

Більш серйозними і грубими виразами ненормативної лексики англійською мовою вважаються:

 • Bastard — покидьок
 • Fuck — універсальна лайка, що може означати будь-що.

Дослівно — тр*хати когось/щось

 • Dickhead, bloodclaat = fuck
 • Cock, dick, prick, knob, bellend — чоловічий статевий орган
 • Twat, cunt, pussy, punani — жіночий статевий орган

Найпопулярнішою англійською лайкою можна по праву вважати слово “fuck” (грубий аналог слова “зносини”). Варіантів його вживання існує безліч, і по частоті вживання в різних ситуаціях “fuck” можна сміливо порівняти з українським “бл*” і всіма похідними від цього слова. Ці мати англійською варто вивести в окремий список:

Ще одним популярним лайливим виразом серед англомовного населення є “shit”. Український аналог цього лайки – “лайно”, і все, що з ним пов’язано. Цим словом часто описують неприємні ситуації, і висловлюють невдоволення:

Для посилення емоційного забарвлення ненормативна лексика на англійській мові може вдало комбінуватися між собою і іншими словами.

Популярним в народі словом, яким часто висловлюють невдоволення, в англійській виступає “damn”. За своїм змістом найбільш близький до нього аналог – “прокляття” або “чорт”. З його допомогою висловлюють обурення та роздратування до когось або чогось. В англійській мові це слово близько до “shit”.

Також в англійській присутні особливі лайки. Зокрема це стосується яскраво забарвленого “nigger”, – слова, яке вважається вкрай расистським і образливим. Тому найчастіше його намагаються не вимовляти зайвий раз, замінюючи на “N-world”.

Вимова матів

Одних лише знань про те, як виглядають і пишуться всі мати англійською, недостатньо. Необхідно також їх правильно вимовляти з усіма тонкощами цієї мови. Наприклад, в лайці “shit” i звучить як щось середнє між українськими і і е. Якщо вимовляти його просто як і, співрозмовнику буде здаватися, що ви мали на увазі інше слово — аркуш паперу або простирадло (sheet). Необхідність вивчати мати англійською з перекладом і транскрипцією підтверджує ще один особливий випадок в цій мові. Всім знайоме словосполучення can not необхідно вживати з обережністю, використовуючи тільки довге а. В іншому випадку ваш співрозмовник може неприємно здивувалися, адже коротке а характерно для мату cunt.

Де використовується мат в англійській мові?

Як і в будь-якій іншій мові, грубі та непристойні слова використовуються в декількох випадках:

 • Для посилення ефекту від розповіді — “заради красного слівця”;
 • Під час неприємних, шокуючих, хвилюючих ситуацій;
 • Як засіб емоційної розрядки і вираження агресії вербальними засобами.

З різними цілями мат використовується і в творчості — для надання колориту або емоційного забарвлення. Вживати ці слова в повсякденному житті — особиста справа кожної людини, однак для повноти занурення в іноземну мову нецензурні вирази варто запам’ятати і знати, як вони звучать і виглядають.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, пов’язаних з незнанням тонкощів мови, рекомендуємо записатись на навчання у школі англійської для початківців English Prime. Завдяки комплексному підходу наших педагогів, ви зможете правильно спілкуватися іноземною мовою, уникаючи всіх можливих незручностей. Знаходяться Курси англійської мови поряд з вами, і розраховані вони на будь-який рівень підготовки студентів.

25 Листопада 2019

Методики вивчення англійської

01 Жовтня 2019

Вчимо англійську з задоволенням – навчальні мультики для дітей

01 Жовтня 2019

Кольори англійською мовою