Англійська потрібна для розвитку і досягнення висот і успіхів. Це стало аксіомою. Однак, трапляється, що у людини просто немає часу розтягувати вивчення мови і в стандартному темпі рухатися вгору за рівнями. Для таких людей розроблені інтенсивні курси англійської мови в Києві, місті, де розвиток — і можливість, і необхідність.
Головна відмінність полягає в щільності занять в порівнянні зі стандартними і швидкості закінчення курсу. Десь інтенсивний курс передбачає відвідування занять 4-6 разів на тиждень по кілька годин. Це пов’язано з певними випробуваннями, як і з перемогами. Доведеться конкретно напружитися, взяти себе в руки на короткий період. Хто не працює — той не їсть 🙂 З іншого боку, перемігши себе і витримавши інтенсивні курси з англійської мови, людина часто відчуває успіх, а гордість так і пре.
Однак, інтенсив варто обирати з розумом. Давайте міркувати розсудливо — заголовки на кшталт “Інтенсивні курси англійської мови з нуля до Advanced за два місяці” нереалістичні. Таке обходимо одразу, багато студентів обпеклися на цьому. На шлях Beginner to Advanced піде більше часу. І все ж, інтенсиви скорочують дорогу, якщо вчитися правильно.
Крім того, важливо розуміти, що інтенсивний курс не гарантує 100% засвоєння. На те він і інтенсив: потік інформації більше, ніж зазвичай, і щось та забудеться. Це не означає, що студент нічого не винесе. Студент з бажанням і старанням відчує себе впевненіше і багато чому навчиться за короткий термін. Так, можливо, якісно Ваш рівень не підніметься на багато, але це дасть серйозний поштовх, після якого для освоєння нового рівня потрібно тільки не зупинитися .
У статті обговоримо цілі відвідування інтенсиву і для кого в самий раз інтенсивний курс англійської мови в Києві . Розберемося, які переваги і недоліки криє в собі інтенсивне вивчення англійської мови, отримаємо поради, як правильно вибрати інтенсивний курс англійської та закінчити з перемогою. Ну а в кінці дізнаємося про види інтенсивів .
Prepare yourselves!
Мета — це перше, про що потрібно думати, приступаючи до заняття будь-якого роду. Не знаючи, куди йдеш, не дійдеш нікуди. Йти на інтенсивний курс з англійської просто так не рекомендується: тільки даремно сили витратите. Визначте мету , зрозумійте наміри. Інтенсивні курси англійської мови допоможуть людям з такими цілями:
Співбесіда, робоча поїздка або підвищення. Професійне зростання — приваблива перспектива, і на неї варто попрацювати. Чи то пошук нової, високооплачуваної роботи, відрядження чи отримання нової посади, часто потрібно мати необхідний рівень володіння англійською мовою, і часто бізнес-англійської. По-іншому ніяк. Англійська — міжнародна мова, і, for better or for worse, доводиться орієнтуватися на більшість англомовних. А зволікати не варіант, адже заповітне тепле містечко може зайняти інший. У таких випадках — руки в ноги, в школу англійської, дізнатися рівень і записатися на курс для отримання необхідного рівня.
До речі, якщо шукаєте інтенсивний курс англійської мови для дипломатів, рекомендуємо все ж звернутися за індивідуальною допомогою до висококваліфікованого викладача.
Складання іспиту. Освіта за кордоном приваблює абітурієнтів. Однак, рідною мовою там ніхто вчити не буде. Тому потрібні сертифікати IELTS, TOEFL або, наприклад, FCE. Якщо вступ не за горами, а англійська вимагає доопрацювань, варто визначити рівень і йти займатися. Оскільки зазвичай мінімум для вступу — міцний Upper-Intermediate (B2). Не одна школа англійської в Києві пропонує курс підготовки до іспитів.
Розвиток Speaking. Зошити списані, правила відомі, читати вмію, 12 часів хоч о 3 ночі назву, але от коли справа доходить до розмови… Впізнаєте? Так, на жаль, ми не завжди здатні розмовляти англійською так само добре і впевнено, як писати. Ще й з урахуванням того, що на листі є час подумати, а в розмові зволікання покажуть тільки невпевненість. У невпевненості різні причини, але рішення одне. Якщо потрапити на правильні інтенсивні курси розмовної англійської мови, то вибору у студента не буде — розговориться як рідненький, постійна необхідність говорити англійською прорве дамбу мовчання з червоним обличчям.
Незабаром подорож за кордон. Путівку купили, а “говорити англійською” – ні? Поїздка за кордон без мінімального рівня для traveling буде не тільки не такою цікавою, як могла б, але і не менш безпечною. Щоб познайомитися з іншою країною, спілкуються з людьми, а не тільки ходять в музеї. Без англійської не обійтися для повноцінних вражень і подорожей в популярні країни. Крім того, хитруни є не тільки у нас 🙂 Знання англійської мови підвищує шанси зрозуміти, що Вас хочуть обдурити.
Студенти з засвоєною базою. На початку вивчення англійської мови засвоюється база. І цей етап вимагає ретельності і поступовості, оскільки на цій базі будується мова і далі все тісно пов’язано з основами. Розуміння і вправність в основах максимально полегшує подальше вивчення і придбання навичок. Тому тим, хто тільки почав вивчати англійський інтенсивний курс для початківців не рекомендуємо. Студенти, які вільно володіють базовою граматикою і словниковим запасом будуть результативніше проходити інтенсивний курс.
Люди у відпустці або на канікулах. Робочу і університетську метушню складно поєднувати з вивченням англійської, хоч і реально. Однак, інтенсивні курси англійської мови будуть більш плідними, коли день студента не забитий з ранку і до вечора. Тому відпустка і канікули — ідеальний час попрацювати над англійською. Адже у людини буде час переварювати вивчене.
Студенти, які бажають повторити матеріал і розкласти по поличках. Трапляється, що студенти змушені взяти паузу у вивченні англійської. Або знають матеріал, але ще не повністю розбираються і не застосовують з упевненістю. В такому випадку інтенсив теж принесе користь. Інтенсив не буде “кусатися”, оскільки студент не буде вчити багато нової інформації, а розставить крапки над “i” з більш-менш відомим матеріалом. А впевненість в останньому необхідна для переходу до речей складніше.
Ті, у кого немає часу розтягувати. Інтенсивний курс зіграє на руку, якщо раптом дізналися, що англійська потрібна найближчим часом(конкурс на вакансію або місце в університеті, швидка поїздка, не за горами іспит). Тривалість стандартного курсу може досягати 3 місяців. І якщо у студента немає такого часу, варто задуматися про інтенсивний. Так, проходження інтенсиву не обов’язково підніме на якісно новий рівень. І тим не менш, Ви придбаєте навички, які зможете використовувати для перемоги в майбутніх випробуваннях.
Інтенсивний курс — це місцями “жесть”. І все ж, такий спосіб вивчення пропонує плюси:
Швидкий результат. Інтенсивний курс передбачає досягнення бажаного результату за менший час. Програма тривалістю 1,5 місяці може вкластися в 10 днів. Так, інтенсив не передбачає вивчення дрібниць. Але ж і відсутність часу не дає розглядати кожну деталь. Крім того, на інтенсиві стандартно залишають пріоритетні речі, тож, без основного не залишитеся. Вивчаються сотні нових слів першої необхідності. А дрібні деталі або допроходити, або вони приходять з часом самі, за умови частої взаємодії з мовою і з носіями мови.
Стусан, який потрібен. Всі ми люди, нам властиво відкладати на потім або лінуватися. Але довго так тривати не може, часу як і раніше немає. Скажімо прямо: перестаньте себе жаліти і йдіть на інтенсив. Там уже не до ліні. Раптова необхідність діяти пробудить мозок, щільна робота підвищить тонус. З приходом активності з’явиться і бажання діяти, а про млявості часу думати не буде. Ранок починається з інтенсиву 😉
Занурення: Аліса в країні англійської. Вивчаючи англійську на стандартних курсах в рідній країні, глибокого занурення в англомовне середовище не чекайте. Це вивчення мови ізольовано від її культури і душі. Так, Ви отримаєте навички і знання і культури англомовних країн. Але не відчуєте, тому що глибина такого занурення кульгає. Інтенсив, в свою чергу, дасть студентові відчути, ніби англійська — рідна мова. Тривалі заняття і спілкування англійською перебудують мислення студента. А якщо пощастить спілкуватися з носіями, допоможе зрозуміти мислення англомовних і набратися автентичних фішок. Якщо немає часу і можливостей їхати до Великобританії, США, Австралії чи нової Зеландії — ласкаво просимо на інтенсивний розмовний курс англійської мови.
Прокачка Speaking: “goodbye”, мовний бар’єр. “Поговори англійською, і я скажу, хто ти”. Якщо не можете впевнено говорити і використовувати теорію, в англомовному середовищі робити нічого. Усне мовлення — найпоширеніший спосіб спілкування. Теорія і письмові навички, звичайно, важливі, але розвинені навички усного мовлення — вершина. Інтенсивний курс розмовної англійської мови прорве невпевненість, і вирветься назовні те, що так довго сиділо в пасивній пам’яті. Нездатність зв’язати два слова піде, тому що на інтенсиві Ви ПОВИННІ говорити і БУДЕТЕ це робити. Особливо, якщо людей в групі не особливо багато .
Подальше вивчення англійської: полегшене сприйняття. Ті, хто вже відвідував інтенсивні курси і потім продовжили стандартні заняття, вже знають: після інтенсиву заняття стандартної тривалості проходить легше і розслабленіше, ніж до. Розуміти і запам’ятовувати матеріал — простіше простого, якщо відчули на собі дійсно інтенсивний курс.
Інтенсивний курс англійської конкретної спрямованості. Цілі бувають різними, і інтенсиви теж. Залежно від того, що потрібно студенту, є досить широкий вибір інтенсивів з вузькою лексикою. Про основні різновиди інтенсивних курсів поговоримо в останньому розділі.
Немає лиха без добра і добра без худа. Подумуючи піти на інтенсивні курси з англійської, врахуйте, що є і негативні сторони:
Потрібна стійкість і багато самодисципліни. Доведеться взяти себе в руки. Це одночасно і мінус, і плюс. Будьте готові, що англійська сама себе не вивчить, тим паче на інтенсиві. Тут без варіантів буде йти боротьба зі слабкістю і відсутністю дисципліни. Викладачі віддаються на максимум, але і студент зобов’язаний робити те, що від нього залежить. З іншого боку, після такого виклику студент піде не тільки з новими знаннями і навичками, а й в принципі стане сильніше.
Щільні часові рамки . На обробку досліджуваного матеріалу багато часу не буде. Домашнє завдання доведеться виконувати відразу ж, щоб встигнути засвоїти вивчене до приходу нової інформації. Буде потрібно планувати час протягом інтенсиву. Ефективний таймінг допоможе впоратися з щільністю графіка .
Немає часу на дрібниці. Тонкощі англійської на інтенсиві навряд чи вийде вивчити. Інтенсивні курси англійської скоріше спрямовані на оволодіння життєво важливими конструкціями і лексикою. Вивчення “фішок” і “лайфхаків” мови проходить на стандартному навчанні.
Можливі втрати в граматиці. Великий потік інформації на інтенсиві передбачає, що студент не запам’ятає частину отриманих граматичних конструкцій. І хоча частка інформації піде з пам’яті, ніщо не заважає заглянути в конспекти, згадати і потренувати забуте. Зрештою в усній розмові важливіше, чи розуміють мовця, ніж оцінка граматичної правильності мови.
Не рекомендується новачкам. Зрозуміло, ніхто не забороняє піти на інтенсив для початкових рівнів. Тільки, як уже говорилося вище, база — основа мови. Тому важливо її скрупульозно вивчити, а потім вже набирати темпи. Звичайно, відвідування інтенсиву для початкових рівнів — це варіант. Але будьте готові, що отриману інформацію потрібно в результаті використовувати, як рідну.
Точно знайте, чого хочете. Як говорилося, мета — перша сходинка. Сформуйте мету, яка мотивує, і убережіть себе від падіння на перших же кроках. Отримання високооплачуваної роботи, навчання закордоном, повноцінні враження від спілкування з людьми і розширення кола спілкування — що б це не було. Головне — хотіти досягти мети і представити її максимально детально і в фарбах.
Виділіть конкретний час для інтенсиву. Часто навчання шкодить, коли не знаєш, що і в який момент будеш робити. Візьміть графік в свої руки. Домовтеся з людьми не турбувати в години занять, перенесіть події і зустрічі на вільний від уроків час… І налаштуйтеся тільки на англійську, наприклад, з 11 ранку до 3 дня. Нехай світ зачекає 😉
Мобілізуйте витривалість. Зберіться з силами, скажіть “досить” і приступайте. Фізично і морально приготуйтеся до навантажень, пов’язаних з навчанням. Також під час інтенсиву варто добре харчуватися і спати. Це допоможе повільніше витрачати сили, витривалість стане вище, що важливо не тільки при фізичних навантаженнях.
Повторюйте кожне заняття. На занятті матеріал пам’ятати не проблематично. А ось те, що згадаєте пізніше, не факт. Справа в тому, що в довгострокову пам’ять інформація переходить за допомогою повторення. З огляду на інтенсивність курсу, повторення стає необхідністю для якісного запам’ятовування матеріалу. Вдома на наступний день після заняття, дорогою на роботу або курси: знайдіть час перечитати конспект. Навіть якщо вже зробили домашку.
Не зупиняйтеся після. Безглуздо проходити інтенсив, якщо далі не збираєтеся займатися. Щоб не забути інформацію з інтенсиву і розвиватися в англійській, не припиняйте займатися після випуску. Навіть якщо не маєте часу або ресурсів для продовження на стандартних заняттях, повторюйте пройдений інтенсивний курс англійської мови самостійно.
Інтенсив від інтенсиву різниться. Численні підвиди інтенсивних курсів пропонують свої особливості і переваги, окремий словниковий запас. Тривалість і інтенсивність курсів варіюється залежно від школи. Інтенсив в одній школі прирівнюється стандартним заняттям в іншій.
Нижче розглянемо курси зі “спеціалізацією” і різновиди графіків (на основі статистики).
Інтенсивний курс стандартної англійської мови. На такому курсі вивчається звичайна програма англійської мови для освоєння певного рівня. Щоденні конструкції і лексика, які потрібні для комфортного спілкування на побутові теми або обговорення подій без вузької спеціалізації. Підійде людям у відпустці або на канікулах і мандрівникам.
Майстерський курс. Це вже не дитячий сад 🙂 На курсі вивчаються “піднесені” конструкції, рідкісні конструкції і лексика формального уровня, поетична мова і обороти. Загалом, те, з чим і носій стикається не кожен день. Вибір для тих, хто засвоїв рівень Advanced, тих, хто живе англійською, тих, кому вічно “замало” 🙂
Бізнес-англійська . Інтенсивний курс ділової англійської мови передбачає граматику і лексику, використовувані в світі бізнесу. Необхідність для підприємця, який планує вийти на міжнародний рівень. Шлях на Уолл-Стріт починається з інтенсиву з англійської.
Курс для мандрівників. Включає в себе побутову граматику і лексику на теми Airport, Hotel, Restaurant, Vacation, By the Sea і подібні. Розрахований на мандрівників, які хочуть розуміти і користуватися мовою краще в майбутній поїздці.
Англійська для співбесіди. Включає в себе граматику і лексику, необхідну для проходження співбесіди та комфортного використання мови в робочих умовах. Хороший курс також передбачає симуляції job interview для підготовки.
Listening Skills. Авторський курс English Prime, спрямований на розвиток слухових навичок у студента. Включає в себе перегляд і прослуховування файлів з подальшим розбором, вправи на розвиток “англійського вуха”. Якщо проблеми з розумінням англійської мови на слух — те, що треба. Навіть якщо самі говорите впевнено.
Курс підготовки до IELTS. Скласти іспит і отримати сертифікат, який визнають за кордоном — гідна мета. Школи розробляють спеціальні курси, спрямовані на вивчення структури і завдань іспиту. Вибір для тих, хто планує навчатися і працювати за кордоном незабаром.
Розмовний курс англійської. Курс призначений для пробиття мовного бар’єру. Як вже говорилося, студент може орієнтуватися у граматиці на високому рівні, але страх говорити, зробити помилку, звучати безглуздо часто закріпачує. Усне спілкування в діалогах як основна діяльність на курсі допомагають подолати себе і страхи і впевненіше використовувати знання, прокачавши розмовну англійську.
Інтенсивні курси англійської мови онлайн. Школи англійської адаптуються під будь-які умови. Якщо у студента немає часу на дорогу або заняття онлайн здаються більш раціональним рішенням, пропозиція знайдеться. При цьому інтенсивний курс англійської мови онлайн не обмежує тематику курсу. Тобто, перераховані різновиди курсів можна пройти, не залишаючи стіни дому.
Інтенсивний курс англійської мови для початківців. Так, незважаючи на факт, що до інтенсиву краще приступати після повного засвоєння базової мови, школи пропонують прискорений курс і для новачків. Будьте готові максимально вбирати матеріал на такому курсі, тому що це — основа, без якої далі не підеш.
Насправді, ці параметри варіюються і залежать від тривалості та інтенсивності стандартного курсу, а також методики. Школи пропонують різні графsки і щільність занять. Більшість шкіл англійської пропонують пройти інтенсивні курси англійської мови за 2 місяці з інтенсивністю 3-4 рази на тиждень по 1,5-2 години. При стандартному курсі тривалістю 4-5 місяців з 2-3 заняттями в тиждень.
Школи як English Prime, де курси самі по собі досить інтенсивні і спрямовані на прискорене отримання результату (1 курс – 1,5 місяця), інтенсив проходять за 10 днів, займаючись кожен день! Літо і зима — час відпусток. Це і дає студентам проводити максимум часу з англійським і швидше добиватися своїх цілей.
Є й школи, який пропонують гнучкий графік. Такий варіант підходить тим, хто здатний взяти себе в руки і не дозволити ліні користуватися свободою в розподілі занять.
Обираючи інтенсивний курс англійської мови, зверніть увагу на розклад. Грають роль власні відчуття і темп життя, раптом курс взагалі не здасться інтенсивним за Вашим мірками?
Отже, інтенсивні курси спрямовані на отримання результату якомога швидше. Звичайно, це не панацея, варто бути уважним при виборі курсів: перевіряти відгуки, дивитися на правдоподібність обіцяних результатів, зважити “за” і “проти”, подивитися программы обучения. Якщо надумали йти на інтенсивний курс, прислухайтеся до наступних порад для перемоги:
Have a good one! 😉