пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіСеріали для вивчення англійської мови

01 Жовтня 2019

Автор
Міла Тітова

В сучасних умовах, вивчення іноземної мови не викликає труднощів, адже існує безліч форматів для навчання. Кожен з них має свої переваги, а тому знайти щось до душі не так важко. Для багатьох людей, вивчення англійської за допомогою фільмів і серіалів стало справді відмінним рішенням. Тому пропонуємо зупинитись на цій темі докладніше.

Кому підходить вивчення мови за серіалами?

Використання серіалів для вивчення англійської мови – доволі приваблива ідея для початківців. Чому? Тому що, для цього потрібно володіти лише базовими знаннями іноземної на рівні Elementary. Єдиний мінус методу – якщо студент взагалі не знає мови, дивитися англійські серіали і навчатися за ними він не зможе. Необхідний мінімальний набір знань та невеликий словниковий запас, якого достатньо для простого спілкування на побутовому рівні.

Навіть якщо англійська мова вивчалася вами дуже давно, цього може виявитися цілком достатньо для того, щоб подивитися фільм або серіал з субтитрами, бо ви знаєте елементарні слова, знайомі з алфавітом і вимовою. В такому випадку серіали і фільми прекрасно підходять для вивчення англійської мови.

Метод навчання англійської за фільмами і серіалами підходить перш за все тим людям, які від природи краще запам’ятовують інформацію візуально, завдяки зображенням, або на слух. Для тих, кому легше сприймати мову суцільним текстом, підійде перегляд серіалів для вивчення англійської мови з субтитрами.

Природність, невимушеність і “справжня” англійська: плюси перегляду серіалів

Головна перевага використання серіалів для вивчення англійської мови – це природність лексики, яка в них використовується. Сценаристи пишуть текст для англомовної аудиторії, тому тут використовуються всі побутові фрази, жаргонізми, та сталі вислови. Переглядаючи серіали, можна без зусиль і швидко запам’ятати не тільки лексеми, а й ситуації, в яких актуально їх використання. Ви легко зможете засвоїти ідіоматичні вирази, які характерні для сучасної англійської мови, а також граматичні конструкції.

Переглядати фільми з живою англійською мовою часом має більше сенсу, ніж перечитувати правильні діалоги з підручника. Персонажі серіалів і кінострічок спілкуються, як правило, цілком природно, і в їхній мові міститься багато цікавих словосполучень і слів, які в навчальних діалогах “фільтрують”. Спочатку з їх сприйняттям можуть виникнути труднощі, адже герої спілкуються не так чітко і правильно, як диктори на аудіюванні. Однак, саме завдяки таким випробуванням у студента формується звичка чути і “впізнавати” слова, інтуїтивно розуміти сенс фрази, навіть якщо частково не вдалося її розпізнати.

Узгодження часів, побудова речень: як в цьому допоможуть серіали англійською?

Серіали для вивчення англійської мови з українськими субтитрами корисні не тільки для поповнення словникового запасу. Більшість новачків і студентів просунутого рівня важко орієнтуються в узгодженні речень в часі. Головна причина цих труднощів – не завжди вдається вловити тонку грань їхніх відмінностей. Також студентам буває важко уявити ситуації, в яких доречно використовувати той чи інший час.

Виправити цю прогалину допоможе перегляд фільму або серіалу з субтитрами. В контексті певної ситуації запам’ятати принцип використання часів не так складно. Візуальні образи міцно врізаються в пам’ять разом з готовим прикладом тексту, тому складати речення в іноземній мові стане набагато легше і зрозуміліше. Саме цим особливо цінні всі серіали для вивчення англійської мови.

Мотивація і різноманітність в процесі навчання

Один з найважливіших моментів навчання – це мотивація. Без неї складно домогтися успіху в будь-якій справі, і особливо в вивченні мов.

Не секрет, що рутинні вправи з підручників, запам’ятовування нових слів, правил і інші типові для цього процесу дії з часом набридають і стають тягарем. Багато студентів, що знаходиться на цьому етапі вивчення іноземної мови ризикують залишити цю справу і втратити свій прогрес. Запобігти згасанню мотивації можна завдяки серіалам для вивчення англійської мови. Це урізноманітнює процес, робить його жвавішим, більш насиченим і цікавішим. Особливу користь принесуть ті серіали, тематика яких вам близька і приємна. Кожна переглянута вами серія буде невеликою перемогою, надихаючою на щось більше. Завдяки такому підходу звичні вправи на граматику, лексику, переклад текстів та читання підручників набудуть вираженого сенсу, і ви зможете значно поліпшити свої результати.

Що краще вибрати для навчання: фільми або серіали?

Більшість досвідчених педагогів з англійської радять вибирати для вивчення мови саме серіали, а не кінофільми. Все тому, що хронометраж останніх становить в середньому півтори години. Цього часу недостатньо для того, щоб звикнути до тембру голосу персонажів і їх вимови, а значить важче помічати корисні деталі, такі як побудова речень. Тому серіали в порівнянні з фільмами більше підходять для глибокого вивчення англійської мови. При їх відборі керуйтеся наступними порадами професіоналів:

Для перегляду в навчальних цілях варто вибирати ті кінострічки, які ви добре знаєте і не раз бачили.

Згодом, коли вже складеться звичка сприймати інформацію з екрану на іноземній мові, можна переходити до картин, яких ви ще не бачили. Це стане наступним етапом навчання і завданням з підвищеною складністю.

Починайте перегляд з включеними субтитрами. Обов’язково вибирати оригінальний текст, а не український переклад. Від субтитрів на рідній мові буде мало користі, адже таким чином ви не зможете повноцінно працювати зі сприйняттям тексту.

Перегляд ведіть паралельно з використанням онлайн перекладача.

При перегляді варто акцентувати увагу на жартах і сталих виразах. Записуйте їх собі в зошит, щоб добре запам’ятати дослівно.

Необов’язково повністю і прискіпливо переводити весь текст. Для розуміння суті діалогів новачкам досить перевести хоча б 60% фраз.

Поступово збільшуйте навантаження – коли перегляд з субтитрами буде здаватись вже досить легким, спробуйте дивитися відео без них.

Добірки серіалів для вивчення англійської мови для початківців

Якщо ви вирішили знайти кращі серіали для вивчення англійської мови, зверніть увагу на нашу корисну добірку:

Педагоги школи English Prime вважають, що серіали для вивчення англійської мови онлайн – це прекрасна можливість дізнатися щось нове і цікаве для себе. Відкривати світ оригіналу без дубляжу – корисне заняття, адже при перекладі на українську досить часто губляться “родзинки” в діалогах – первісний зміст жартів, виразів, курйозів. Тому в English Prime англійська для початківців вивчається не тільки за класичними навчальними матеріалами. Ми позитивно відносимось до перегляду закордонного відеоконтенту без російського і українського переведення. Це значно піднімає загальний освітній рівень, та й підвищує самооцінку.

Для тих, хто хоче досконало володіти іноземною, ми пропонуємо найкращі умови навчання і доступну вартість курсів англійської мови. З нашими викладачами навчання стане не тільки ефективним, але і цікавим для кожного студента.

Популярні курси
1585 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
22 Липня 2019
3490 0

Раді повідомити, що школа English Prime отримала рекомендації від освітнього порталу

Читати більше
01 Жовтня 2019
6588 0

У будь-якій мові імена займають особливе місце, адже без них неможливо нормально спілкуватися, а також важко ідентифікувати людину за допомогою паспорта або інших офіційних документів.

Читати більше
части тела на английском в картинках
10 Вересня 2019
2624 0

Продовжуючи тему важливих слів, сьогодні ми розглянемо термінологію, пов'язану з частинами людського тіла на англійській мові.

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: