пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіІмена в англійській мові

01 Жовтня 2019

Автор
Міла Тітова

У будь-якій мові імена займають особливе місце, адже без них неможливо нормально спілкуватися, а також важко ідентифікувати людину за допомогою паспорта або інших офіційних документів. Насамперед із озвучення імені починається навчання іноземним мовам — викладач і учні обов’язково представляються один одному, щоб почати ділове спілкування.

Нерідко звичні для слуху імена та прізвища англійською в інтерпретації вчителя починають звучати не так, як ми звикли їх сприймати. Наприклад, Олену починають представляти, як Хелен, а Олександра — Алексом. Але чи правильно використовувати імена англійською замість транслітерації власних імен? Щоб відповісти на це запитання, необхідно глибше розглянути правила англійської мови і загальноприйняті норми.

Імена англійською: чи потрібно підбирати іноземний аналог?

Більшість студентів на початку курсу переконані в тому, що їх власне ім’я необхідно “перевести”. Тому учні хочуть знайти найбільш схожий варіант того, як звучать їх імена в англійській мові. Однак це невірне уявлення — власні імена не можна перекладати. Це груба помилка, яку не можна допускати, особливо при оформленні документів або ж в текстах ділового листування. Такий промах видає некомпетентність людини в англійській. Якщо подібна помилка закрадеться в закордонний паспорт або будь-який інший офіційний документ, це може ще більших прикрощів.

Як правильно писати імена англійською: використання трансліту?

Щоб представитися на іноземній мові, вистачить просто застосувати транслітерацію. Цей спосіб дозволяє писати імена англійською мовою, використовуючи її абетку, але при цьому так, як ім’я та прізвище звучали б українською. Наприклад, імена Олександр та Олена правильно пишуться так:

Олександр — Olexander

Олена — Olena

Часом трапляється, що написання імені має кілька варіантів. Це відбувається тому, що деякі звуки в англійській мові можуть передаватися різними поєднаннями букв. Щоб уникнути плутанини, варто використовувати той варіант, який записаний в закордонному паспорті, якщо він є.

Щоб знати, як правильно пишуться імена англійською, необхідно вивчити таблицю відповідностей українських літер та словосполучень і їх передачі англійською:

Особливості транслітерації букв і звуків, яких немає в англійській мові

Нерідко з транслітом імен та прізвищ у початківців виникають деякі проблеми. В першу чергу це пов’язано з відмінностями російського і українського алфавітів від англійського, де немає таких букв, як ь, ї, є і т.д., а деякі звуки необхідно передавати двома буквами — наприклад, ш і ч. У зв’язку з цим Держдепартамент Сполучених Штатів розробив спеціальну методику передачі звуків і букв зі звичної нам кирилиці латиницею. Вивчивши її, можна зрозуміти, як писати імена англійською, якщо в них є спеціальні літери:

Слід пам’ятати кілька важливих нюансів:

  • Букви и та й не представлені в англійському алфавіті. Тому писемно їх позначають літерою y.
  • Закінчення -ий позначаються літерою y. Те ж правило стосується і закінчення —ій.
  • М’який знак ь при написанні імен англійською опускається, оскільки пом’якшення в цій мові відсутні.

Як зрозуміти, що таке перше і друге ім’я в англійській мові

На відміну від звичних прізвищ та по батькові, в англомовному середовищі діють більш складні конструкції власних імен, які необхідно запам’ятати кожному, хто вивчає цю мову:

Досить часто новачки плутають поняття другого імені (middle name) та по батькові (patronymic). Тому такі важливі нюанси, як їх позначення, необхідно добре запам’ятати, особливо в тих випадках, коли потрібно заповнювати бланки документів, де регламентовано суворе дотримання нормативів.

Якщо ви хочете не просто дізнатися, як писати імена англійською, а й навчитися повноцінно спілкуватися цією мовою, школа English Prime пропонує курси, розраховані на будь-який рівень знань студентів. Заняття з англійської мови для початківців допоможуть вам освоїти мовні тонкощі і нададуть можливість повноцінно спілкуватися в усній і письмовій формі. В English Prime ви зможете відвідати недорогі курси англійської мови в Києві. Кращі викладачі нашої школи не тільки допоможуть вам вивчити мову, але і будуть ретельно стежити за вашим прогресом.

Популярні курси
4175 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
17 Квітня 2019
2339 0

У шкільній програмі багато з нас вивчали британську англійську, і навіть зараз вона більш значуща щодо інших варіантів мови. У той же час, у глобальній мережі все-таки більше поширений американізований варіант, а значить, нам не слід скидати його з рахунків. Саме тому так важливо розібратися в правильному вживанні дієслів to have і have got, які в різних ситуаціях поводяться непередбачувано для багатьох, хто вивчає мову.

Читати більше
10 Вересня 2019
4417 0

Читання, вимова та написання дат і чисел вважаються азами англійської мови. Їх потрібно вивчити в першу чергу. Без цього вміння, ряд побутових завдань може стати непосильним.

Читати більше
22 Липня 2019
3516 0

Кількість часів дієслова та їх форми – це ще одна унікальна риса англійської мови. Виділяють 4 основні дієслівні форми

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: