Як відомо, вивчення іноземних мов має на увазі розвиток навичок у трьох аспектах: говоріння, письмо, читання і слухання або аудіювання. Найпростішими вважають письмо і читання. Вони взаємопов’язані і завжди йдуть рука в руку. Набагато складніше говоріння та аудіювання – це як два боки однієї монети – говорити і розуміти, що тобі говорять.

Але, якщо висловити свою думку можна навіть із мізерним словниковим запасом, то для того, щоб зрозуміти думку співрозмовника, таких знань буде мало і потрібно ще володіти особливими навичками. Мова іноземців часто здається новачкам у вивченні мови занадто швидкою, невиразною і викривленою. Насправді так відбувається лише тому, що ми нечасто чуємо мовлення носіїв мови.

З чого почати

Для початку потрібно визначиться з рівнем знань і умінь в англійській мові на даний момент. У цьому допоможе не тільки самооцінювання, а й багатопланові тести для перевірки певних навичок. Далі можна приступити до вибору відповідного матеріалу. По-перше, він має відповідати Вашому мовному рівню, а по-друге, бути цікавим для Вас.

Для початкового аудіювання добре підійдуть невеликі відеоролики, бажано зняті безпосередньо носіями мови. Більш просунуті користувачі можуть використовувати аудіофайли для тренувань. Аудіофайли зрозуміти складніше, позаяк у них відсутні зорові підказки про те, що відбувається, а також потрібно вміти абстрагуватися від того, що відбувається навколо, і повністю зануритися у пропоновану атмосферу.

Багатьом дорослим буде цікаво подивитися різноманітні ТВ-шоу в оригіналі, кінофільми, а дітям і підліткам – мультики. У будь-якому випадку, щоб почати покращення розуміння англійської мови, потрібно оточити себе правильним мовним середовищем.

Як проводити аудіювання

Якщо Ви вирішили просто потренуватися в розумінні англійської мови (у Вас є тільки матеріал, який хочете дивитися / слухати), то слід дотримуватися такого плану дій:

 

  • Вибраний аудіо чи відеофайл потрібно продивитися чи прослухати два рази. Ваша мета: зрозуміти загальний смисл того, що відбувається.
  • Відтворюємо запис ще раз, звертаючи увагу на кожне слово і фразу. Невідомі вирази і слова слід записати і перекласти.
  • Ще раз відтворюємо запис, щоби бути впевненими, що все із нього правильно зрозуміли.

Щоби охопити не лише навички аудіювання, але й говоріння, можна переказати все, що пам’ятаєте з запису, висловити своє ставлення до того, що на ньому відбувалося.

Коли у Вашому розпорядженні є спеціально розроблений курс з аудіювання, то спершу варто ознайомитися з пропонованими завданнями, які допоможуть перевірити Ваше розуміння.

Щоб досягти гарних результатів, потрібно займатися аудіюванням систематично, присвячуючи йому не менше півгодини на день. Урізноманітнити такі заняття допоможуть аудіокниги англійською мовою, розмови з носіями мови і англійські телепередачі.

25 Листопада 2019

Методики вивчення англійської

01 Жовтня 2019

Вчимо англійську з задоволенням – навчальні мультики для дітей

01 Жовтня 2019

Кольори англійською мовою