Кожен, хто вивчає англійську мову, знає, що добитися вільного спілкування можна єдиним шляхом – збільшити свій словниковий запас. Хтось ретельно зубрить усі слова, записуючи кожне значення, транскрипцію і переклад, а комусь процес запам’ятовування дається важко.

Чи існують методики, які дадуть відповідь на питання «як запам’ятовувати англійські слова» і допоможуть у цьому? Універсальних методів немає, є поради фахівців, які і допоможуть збільшити свій «словничок».

  • Давній, але перевірений прийом, – записувати нові слова на картки. Варіантів може бути кілька: з одного боку писати слово, а з іншого – переклад. Або поруч з англійським словом наклеїти картинку-позначення. Також можна записувати слово в реченні. Варіантів багато, але такий метод дійсно працює. Головне – систематичність.
  • Заведіть блокнот, який стане Вашим словником. Записувати в нього можна спочатку найпростіші слівця – назви предметів, продуктів, вітання. А потім можна перейти до слів, з якими Ви «дружите» щодня. Наприклад, ті, що допоможуть у роботі. Повторюйте слова, записані в блокноті, раз на 3–4 дні. Повертайтеся з 10 на першу сторінку один раз на один-два місяці.
  • Користуйтеся сучасними технологіями. Якщо Ви частенько засиджуєтеся за комп’ютером, використовуйте цей час з користю. Не бродіть по різних сайтах у пошуках новин, а вивчайте англійську на різних спеціалізованих ресурсах. Наприклад, пошукайте товари у великих англомовних інтернет-крамницях англійською мовою. І час зможете згаяти, і запам’ятати пару нових слів, а можливо і щось прикупити.
  • Об’єднуйте і групуйте слова. Наприклад, запам’ятовуючи назви меблів, розподіліть її по кімнатах. Спочатку вивчіть всі, що стоять у ванній, потім перейдіть на кухню і т.д. При запам’ятовуванні певного слова Ви будете візуально згадувати, де, якого кольору і що у Вас стоїть, а, значить, вивчати складні слова буде простіше.
  • Оточуйте себе новими словами. Де Ви проводите основну частину часу? За телевізором, робочим столом, ноутбуком? Додайте навколо нього картки або записки зі словами. Постійно «натикаючись» на одні і ті ж самі слова, через парочку днів Ви їх запам’ятаєте. Потім міняйте картки і повторюйте вже вивчені слова.

Також фахівці рекомендують постійно використовувати вивчені слова. Складайте з ними речення та намагайтеся застосовувати на практиці. Розмовляєте на мовних курсах англійської? Включайте нові слова у свою лексику.

А от що професіонали не рекомендують робити, так це запам’ятовувати спочатку слово, а потім переклад. Робіть навпаки – подивіться переклад, а потім подумайте з чим асоціюється у Вас це слово. Так вивчення стане ефективним.

10 Вересня 2019

Назви тварин англійською мовою

10 Вересня 2019

Як правильно будувати речення англійською

10 Вересня 2019

Нецензурна лексика в англійській мові