пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіЯк запам’ятовувати англійські слова

28 Лютого 2019

Автор
Міла Тітова

Словниковий запас – необхідна складова при вивченні англійської мови. Чим більше сфер його застосування, тим більшим і різнобічним повинен бути ваш активний лексикон. Як цього досягти? Хтось запам’ятовує слова, одного разу почувши, а хтось ретельно вчить кожне слово і не відчуває свободи в мові.

Ми розберемо популярні техніки запам’ятовування слів, спробуємо відповісти на питання “Чи можливо вивчити англійські слова за 5 хвилин і запам’ятати їх назавжди?” та розглянемо технологію навчання англійським словам у школі англійської мови English Prime.

Скільки англійських слів треба вивчити?

Статистика свідчить, що дорослий англомовний носій знає в середньому 20-35 тисяч слів. У свою чергу, словниковий запас дорослої людини, який вивчає англійську як другу або третю мову, варіюється в рамках 3-9 тисяч слів. Коли студентам відповідають на таке запитання, то орієнтують зазвичай на 5 тисяч слів, так би мовити, усереднена відповідь.

Як бачите, немає однієї цифри до якої потрібно прагнути. Як тоді зрозуміти, що мені досить / потрібно ще вивчити англійських слів? Якщо вам комфортно спілкуватися в своєму середовищі: ви все і всіх розумієте, вас всі розуміють, значить вам достатньо на даний момент. Коли ситуація зміниться, можливо, вам будуть потрібні додаткові слова і знання. Це нормально.

Головне пам’ятати: навчання – нескінченний процес.

Як запам’ятовувати англійські слова: основні підходи

  • виходячи з мети і потреби

Ми вже говорили про важливість мети у вивченні мови. Це не тільки зробить процес навчання ефективніше, а й полегшить вивчення англійських слів. Чому? Тому що ви будете знати на яку саме лексику вам зробити акцент і не будете кидатися від теми до теми.

Якщо ви проектуєте кораблі, вам навряд-чи часто доводиться користуватися лексиконом лікарів. Тому, вивчаючи мову для проф.розвитку, робіть акцент на суміжні з вашим родом діяльності теми.

Якщо вам мова потрібна для подорожей, знання глибин політології англійською може не особливо стане в нагоді, а ось як орієнтуватися в аеропорту – в самий раз. Для тих, хто вже вивчав англійську, але хоче освіжити знання з теми поїздок, наша школа пропонує короткий курс англійської для мандрівників.

У разі вивчення мови для себе, акцент краще зробити на загальні теми: сім’я, друзі, хобі, ресторани, подорожі та інше.

До всього вищепереліченого можна додати вивчення англійських слів виходячи з ваших інтересів. Якщо ви фотограф, який захоплюється хімією, то лексика з обох цих галузей буде вам придатна.

  • виходячи зі способу сприйняття

Візуалам важливо всю інформацію пропустити через очі: читайте, вмикайте субтитри при перегляді фільмів і лекцій, малюйте малюнки і графіки.

Для аудіалів важливо зробити акцент на підкасти, музику, аудіокниги, новини, так як вам важливо пропустити все через вуха. Ще одним інструментом є ваш голос: записуйте на диктофон, слухайте і запам’ятовуйте

Якщо ви кінестетик, ваше власне тіло допоможе швидко запам’ятовувати англійські слова. Як? Прописуйте, жестикулюйте, малюйте в повітрі досліджувані іменники і виконуйте вивчаються дії (стрибайте, присідайте, танцюйте і т.д.). Ваше тіло – ваш помічник.

Способи сприйняття інформації

  • виходячи з популярності методів

Старий, але перевірений прийом – записувати нові слова на картки. Варіантів може бути кілька – на одній стороні писати слово, а на інший переклад. Або поруч з англійським словом наклеїти картинку-позначення. Також можна записувати слово в реченні. Варіантів багато, але такий метод дійсно працює. Головне – систематичність.

Заведіть свій словник. Записувати в нього можна спочатку найпростіші слівця – назви предметів, продуктів, вітання. А потім можна перейти до слів, з якими ви “дружите” кожен день. Наприклад, ті, що допоможуть в роботі. Повторюйте слова, записані в блокноті раз в 3-4 дня. Повертайтеся з 10 на першу сторінку раз в один-два місяці.

Користуйтеся гаджетами. Якщо ви частенько засиджується за комп’ютером використовуйте цей час з користю. Чи не ходите по різних сайтах в пошуках новин, а вивчайте англійську на різних спеціалізованих ресурсах. Наприклад, пошукайте товари у великих англомовних інтернет-магазинах на англійській мові. І час використаєте з розумом, і запам’ятаєте декілька нових слів, а може і що-небудь прикупите.

Групуйте слова. Наприклад, запам’ятовуючи назви меблів, розподіліть її по кімнатах. Спочатку вивчіть всі, що стоїть у ванній, потім перейдіть на кухню і т.д. При запам’ятовуванні того чи іншого слова ви будете візуально згадувати де, якого кольору і що у вас стоїть, а, значить, вивчати складні слова буде простіше.

Оточуйте себе новими словами. Де ви проводите основну частину часу? За телевізором, робочим столом, ноутбуком? Додайте навколо нього картки або записки зі словами. Постійно «натикаючись» на одні і ті ж слова, через декілька днів ви їх запам’ятаєте. Потім міняйте картки і повторюйте вже вивчені слова.

Популярні способи вивчення слів

  • виходячи з кількості вільного часу

Якщо часу у вас багато ви максимально присвячуєте себе вивченню нових слів і правил граматики, використовуйте всі перераховані вище методи і ви побачите які з них ефективні виключно для вас.

Якщо часу у вас зовсім мало, тоді використовуйте свій телефон в будь-яку вільну хвилину. Це не тільки джерело завдань і звісток з роботи, але і відмінний помічник. Він завжди поруч, завжди включений, інтернет теж зараз не проблема. Завдяки цьому ви легко можете вчити слова онлайн або використовуючи різноманітні додатки.

У будь-якому випадку ми радимо прийти на курси і довірте своє навчання англійській професіоналам. Так як на курсах програма складена таким чином, щоб вчити англійські слова було максимально легко і ефективно.

Як вивчити англійські слова за 5 хвилин?

Знайоме питання, погодьтеся! Або ось ці “Як швидко запам’ятати всі ці слова? Як вивчити слова один раз і на все життя? ” і т.д. Впізнаєте себе? Це нормально. Всі ми деколи хочемо швидше вивчити англійську і зайнятися чимось іншим Але чи можливо це?

Перш ніж відповісти на це питання, давайте згадаємо як відбувається аналогічний процес в нашій рідній мові.

Вивчили ви якесь слово українською мовою. Наприклад: вішак (вішалка чи плечики, створені для зберігання одягу вертикально). Якщо ви це слово зазвичай не використовуєте, що з ним буде? Вірно, воно забудеться, точніше піде в пасивний словниковий запас (той, який рідко використовується). Що ж станеться, якщо ви його десь зустрінете? Тут є кілька варіантів:

  • якщо ви знали це слово добре – ви досить швидко його витягнете з пасивного запасу і використаєте в мові, особливо не звернувши уваги на затримку, вона буде незначною;
  • якщо ви це слово не особливо добре знали, не до кінця його розуміли, то вам може знадобитися досить багато часу, щоб його згадати;
  • ви його взагалі не згадаєте.

І тепер відповідь:

1. Чи можливо вивчити англійські слова за 5 хвилин? Скоріше ні ніж так. Щоб дійсно вивчити слова – важливо повністю їх розуміти і вони повинні застосовуватися у вашому реальному житті.

Якщо вам обіцяють зворотне, то під словом “вивчити” скоріше мають на увазі “зубрити”. Пам’ятаєте як в школі було? 5 хвилин до уроку англійської, потрібно підготуватися до диктанту. Зліва закрив слова, читаєш переклад і намагаєшся запам’ятати все. Це разова акція. У нас це називалося “Принцип: зазубрив, здав, забув”. Таке “вивчення” ніяк не пов’язує англійські слова з вашим життям, а вивчення одного лише перекладу без розуміння суті навпаки збиває. Так як переклад може бути однаковий, але ось значення перекладу різне:

Ми знайшли рішення (solution) проблеми. Вона прийняла рішення (decision) не переїжджати.

Два абсолютно різних слова в англійській мові, однаково перекладаються на російську.

Тому, коли ви приводите до нас своїх дітей на навчання, ви можете бути спокійні. Про таке зубріння і мови бути не може. Навчаючи дітей і підлітків англійської мови, ми робимо максимум, щоб всі їх знання були легко застосовні в життя.

2. Чи можливо вивчити слова один раз і на все життя? Скоріше ні ніж так. Всі слова, які ви будете вивчати повинні використовуватися в мові. Якщо ви їх не використовуєте, рано чи пізно ви усвідомите, що вам доведеться їх вчити знову. Це як з автомобілем. Якщо на ньому не їздити – він іржавіє.

Технологія вивчення слів в English Prime

Як же тоді вчити англійські слова?

У школі англійської мови English Prime застосовується природна технологія вивчення слів. Суть проста: через реальне спілкування з напарниками, студент вплітає слово, що вивчає, у своє життя.

Візьмемо для прикладу слово car – машина.

Якщо складати просто механічні речення, то зі словом “car” нічого не буде пов’язано. Значить, ви даремно витратили час, а слово залишилося в вашому лексиконі “мертвим вантажем”.

Коли студент складає речення з цим словом, важливо це робити, згадуючи реальні ситуації з життя. Тоді всі спогади, які з’являлися при слові “машина” будуть пов’язані і зі словом “car”. Слово буде живим і придатним для використання.

Слово має бути живим і придатним до використання

Застосовуючи таку технологію, ми швидко і якісно навчаємо англійської мови студентів з нуля, надаємо їм великий базовий словниковий запас і з упевненістю заявляємо, що це – єдина техніка запам’ятовування слова, яка робить слова вашими назавжди.

Популярні курси
2054 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
10 Вересня 2019
3880 0

Умовні речення в англійській мові — невід'ємна і характерна її частина, яку однаково цікаво вивчати як новачкам, так людям з високим рівнем англійської. Завдяки даному типу фраз мова стає багатою і менш одноманітною.

Читати більше
23 Липня 2019
6030 0

Часи в англійській – це болісна тема для багатьох із тих, хто вивчає цю мову. Особливо складно доводиться російськомовним людям, адже в цій мові лише 3 часів, тоді як в англійській їх дванадцять. Дуже складно одразу зорієнтуватися в тому, який час доречно застосовувати в певному випадку, і чи буде помилкою вживання одного часу замість іншого.

Читати більше
10 Вересня 2019
2702 0

Мова будь-якої людини оцінюється за багатьма критеріями. Її вважають правильною і зрозумілою тільки в тому випадку, якщо оповідач вміє доцільно "поєднувати" між собою всі частини речень.

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: