Читання, вимова та написання дат і чисел вважаються азами англійської мови. Їх потрібно вивчити в першу чергу. Без цього вміння, ряд побутових завдань може стати непосильним. Зокрема, заповнення бланків англійською, коректне написання дати народження, покупка товарів в супермаркеті або перевірка гарантійного терміну техніки. Навіть читання інструкцій до закордонних препаратів може викликати труднощі, адже термін придатності та дозування у них, як правило, вказуються в форматі, прийнятому в англомовних країнах.
З числами кожна людина може зустрітися в листуванні, при купівлі товарів в інтернеті та в ряді інших побутових питань. Отож, розуміння того, як правильно писати дати на англійській необхідно кожній сучасній людині, воно не менш цінне, як і вміння вимовляти чи читати дати англійською.
У тих, хто починає вивчати англійську, нерідко виникають труднощі при читанні і написанні дат, тому що існує кілька способів їх написання. Перший з них – британський варіант написання дати англійською, який нам найбільш близький:
<Число>. <Місяць>. <Рік>
Приклад: 12.02.2014 – 12 лютого 2014 року – 12 February 2014
Другий різновид позначення дати англійською – американський варіант, формат якого будується за такою схемою:
<Місяць>. <Число>. <Рік>
Приклад: 1.27.2014 – 27 грудня 2014 року – January 27th 2014
Дату англійською також можна записати, використовуючи тільки цифри і символи:
Приклад: 1/12/2010 – 1-12-2010
При цьому завжди потрібно пам’ятати про коректність вживання американського або британського варіанту, щоб уникнути проблем при читанні дати.
Варто пам’ятати ще одну важливу деталь: назви місяців завжди пишуться з великої літери, а до чисел англійською додають останні букви порядкових числівників. У деяких випадках при написанні дати число і місяць відокремлюють комою, яку ставлять перед роком. Це характерно для ситуацій, коли дати англійською мовою прописом написані в реченні:
Приклад: 30th May, 1995
Також зверніть увагу на один цікавий нюанс: у англійській відлік початку тижня починається не з понеділка, а з неділі.
З написанням чисел розібратися досить просто. Наступний етап – навчитися тому, як говорити дати англійською мовою, не допускаючи помилок. Від цього може залежати те, наскільки вірно вас зрозуміють при спілкуванні, при заповненні важливих паперів або під час оформлення замовлення в магазині. Озвучуючи дату, необхідно дотримуватися такого алгоритму:
02.05.2016 – The 2nd of May 2016 – в британському варіанті обов’язково використання артикля the та прийменника of.
5.02.2016 – May 2nd, 2016 – в американському варіанті артикль і прийменник опускаються, назва місяця йде перед числом.
Назву місяця на англійській мові не завжди пишуть повністю. Найдовші з них прийнято скорочувати до трьох букв: April – Apr, August – Aug.
Ще один важливий момент, який заслуговує на пильну увагу новачків – як правильно прочитати рік. Це число в усному мовленні спрощують, розбиваючи на дві цифри. Наприклад, 1987 буде звучати, як “nineteen eighty seven“. Якщо в році присутній нуль, його не читають, як “zero“, а використовують “oh“, наприклад, 1904 – “nineteen oh four“.
У разі, коли спілкування ведеться в неформальній обстановці, можна скоротити рік всього до двох останніх цифр. У письмі їх виділяють апострофом: ’88, чи ’99.
Що стосується чисел 2000-2009, їх не потрібно розбивати на два блоки. Замість цього читають:
2001 – Two thousand and one
Починаючи з 2001 року
2011 – Twenty eleven
Якщо в письмовій або усній мові згадують десятиліття, це робиться у множині і обов’язково з артиклем “the” – the 60th.
Читання чисел і дат вимагає уваги і практики. Щоб запам’ятати, як вони пишуться і читаються, можна використовувати спеціальну пам’ятку, або записатися на курси англійської мови. В школі English Prime досвідчені педагоги допоможуть виробити звичку правильно висловлюватися і не допускати типових для новачків помилок.
Поцікавитись у свого співрозмовника про дні тижня і дати англійською можна з використанням таких питань:
What date is your bithday? (Коли ти народився?)
What’s the date today? чи
What today’s date? (Яке сьогодні число?)
What date is Thanksgiving Day? (Коли День Подяки?)
What day is it today? (Який сьогодні день тижня?)
Бажаєте дізнатись більше про читання і написання дат? Рекомендуємо записатись на курси англійської для початківців. В школі English Prime ви зможете активно практикуватись в усному спілкуванні та освоїти всі правила письмової граматики. Будемо раді новим студентам!