Читання, вимова та написання дат і чисел вважаються азами англійської мови. Їх потрібно вивчити в першу чергу. Без цього вміння, ряд побутових завдань може стати непосильним. Зокрема, заповнення бланків англійською, коректне написання дати народження, покупка товарів в супермаркеті або перевірка гарантійного терміну техніки. Навіть читання інструкцій до зарубіжних препаратів може викликати труднощі, адже термін придатності та дозування у них, як правило, вказуються в форматі, прийнятому в англомовних країнах.

З числами кожна людина може зустрітися в листуванні, при купівлі товарів в інтернеті та в ряді інших побутових питань. Отож, розуміння того, як правильно писати дати на англійській необхідно кожній сучасній людині, воно не менш цінне, як і вміння вимовляти чи читати дати англійською.

Зміст статті:

  • Як пишуться дати англійською в американському і британському варіантах?
  • Як правильно прочитати дату англійською?
  • Як правильно прочитати рік англійською?
  • Як правильно поцікавитись щодо дня тижня чи певної дати?

Як пишуться дати англійською в американському і британському варіантах

У тих, хто починає вивчати англійську, нерідко виникають труднощі при читанні і написанні дат, тому що існує кілька способів їх написання. Перший з них – британський варіант написання дати англійською, який нам найбільш близький:

<Число>. <Місяць>. <Рік>

Приклад: 12.02.2014 – 12 лютого 2014 року – 12 February 2014

Другий різновид позначення дати англійською – американський варіант, формат якого будується за такою схемою:

<Місяць>. <Число>. <Рік>

Приклад: 1.27.2014 – 27 грудня 2014 року – January 27th 2014

Дату англійською  також можна записати, використовуючи тільки цифри і символи:

Приклад: 1/12/2010 – 1-12-2010

При цьому завжди потрібно пам’ятати про коректність вживання американського або британського варіанту, щоб уникнути проблем при читанні дати.

Варто пам’ятати ще одну важливу ​​деталь: назви місяців завжди пишуться з великої літери, а до чисел англійською додають останні букви порядкових числівників. У деяких випадках при написанні дати число і місяць відокремлюють комою, яку ставлять перед роком. Це характерно для ситуацій, коли дати англійською мовою прописом написані в реченні:

Приклад: 30th May, 1995

Також зверніть увагу на один цікавий нюанс: у англійській відлік початку тижня починається не з понеділка, а з неділі.

Як правильно прочитати дату англійською

Ще один важливий момент, який заслуговує на пильну увагу новачків – як правильно прочитати рік. Це число в усному мовленні спрощують, розбиваючи на дві цифри. Наприклад, 1987 буде звучати, як “nineteen eighty seven“. Якщо в році присутній нуль, його не читають, як “zero“, а використовують “oh“, наприклад, 1904 – “nineteen oh four“.

У разі, коли спілкування ведеться в неформальній обстановці, можна скоротити рік всього до двох останніх цифр. У письмі їх виділяють апострофом: ’88, чи ’99.

Що стосується чисел 2000-2009, їх не потрібно розбивати на два блоки. Замість цього читають:

Якщо в письмовій або усній мові згадують десятиліття, це робиться у множині і обов’язково з артиклем “the” – the 60th.

Читання чисел і дат вимагає уваги і практики. Щоб запам’ятати, як вони пишуться і читаються, можна використовувати спеціальну пам’ятку, або записатися на курси англійської мови. В школі English Prime досвідчені педагоги допоможуть виробити звичку правильно висловлюватися і не допускати типових для новачків помилок.

Як правильно поцікавитись щодо дня тижня чи певної дати?

Поцікавитись у свого співрозмовника про дні тижня і дати англійською можна з використанням таких питань:

Бажаєте дізнатись більше про читання і написання дат? Рекомендуємо записатись на курси англійської для початківців. В школі English Prime ви зможете активно практикуватись в усному спілкуванні та освоїти всі правила письмової граматики. Будемо раді новим студентам!

25 Листопада 2019

Методики вивчення англійської

01 Жовтня 2019

Вчимо англійську з задоволенням – навчальні мультики для дітей

01 Жовтня 2019

Кольори англійською мовою