Вивчення мови – непросте завдання, але з цим завданням можна впоратися. 😉 Головне, правильно організувати процес навчання, налаштуватися та прояснити для себе можливі помилки при вивченні англійської мови, щоб уникнути їх у майбутньому. Сьогодні поговоримо про типові помилки в англійській мові. 🤓 Стаття буде корисною як для людей, які тільки починають вивчати англійську так і для більш досвідчених студентів. Не лякайтеся, якщо впізнаєте себе в ситуаціях, описаних нижче, адже ми тут для того, щоб це виправити. 🙌🏻
Даний вид помилок при вивченні англійської є найбільш поширеним і завдає дійсно великої кількості проблем, хоч і залежить від нас самих.
Відмовки на кшталт: “зроблю це після обіду чи завтра” ну або “сьогодні так багато роботи, адже є й інші завдання”. І найпоширеніше: “У мене не вистачає часу” – це банальна відсутність самодисципліни. Не більше, ніж відмовки, які заохочують нашу лінь і через які ми йдемо у неї на поводу. Коли ви навчаєтеся, намагайтеся розподіляти час заздалегідь враховуючи тривалість заняття та період витрачений на виконання домашнього завдання. Розгляньте курси англійської онлайн, якщо вам так буде легше себе організувати і пам’ятайте, що правильно побудований графік – запорука успіху 👊🏻
Побоювання зробити помилку і виглядати безглуздо – страх кожної людини, дорослої чи маленької – не важливо. У людей закладений цей страх усередині, що абсолютно нормально. Але, коли ви починаєте турбуватися з цього приводу, згадайте одну просту істину – люди вчаться на помилках, вивчення мови це стосується в першу чергу. Носії мови теж роблять помилки, як і ми з вами, говорячи російською чи українською мовою. Чи хтось на нас косо дивитиметься через це? Звичайно,що ні.Чи будемо косо дивитися на інших? Упевнена, відповідь також негативна. То чому над вами почне сміятися носій, який бачить, що іноземець вивчив його мову та намагається висловлюватися? Будьте впевнені, це заслужить тільки на повагу до вас і виявленого прагнення.
Мета – головне у будь-якому процесі: роботі, занятті спортом і особливо – навчанні. Без правильно поставленої та визначеної мети, неможливо вивчити мову. Перед тим, як записуватися на курси, подумайте, навіщо вам ця мова потрібна, щоб ваш час не було витрачено даремно. Можливо, ви хотіли б вільно і швидко розмовляти в подорожах? Чи англійська може допомогти досягти становища вище в кар’єрі? Може, ви хочете переїхати жити за кордон та почуватися комфортно? Обов’язково замисліться над цим питанням, перш ніж приступати до процесу.
Правильно поставлена мета дозволить створити чітку мотивацію та ясне бачення того, чого ви прагнете і що це вам дасть. Не варто нехтувати цим кроком. 😌
Звичайно ж, заперечувати той факт, що правильно обраний викладач є частиною успіху безглуздо, але не варто забувати про те, що самостійна робота є найважливішою. Викладач може направити студента, при цьому навчатися учневі необхідно самому, виконуючи колосальну роботу над собою та матеріалом, отриманим на занятті. Не варто вважати, що прослухавши один раз матеріал, ви зможете одразу його використовувати, заздалегідь налаштуйтеся на те, що результат буде тільки після самостійного та неодноразового опрацювання або ж – опрацювання з напарником.
Робота з напарником тільки посилить набуті вами знання та навички, більше практики – кращий результат.
Не секрет, що постійність у тій чи іншій дії – запорука успіху. Наприклад, якщо ми ходимо в спортзал і займаємося 3 рази на тиждень на постійній основі – результат не забариться. Але хіба ми зможемо досягти хорошої форми, якщо ходитимемо по разу на тиждень або навіть раз на два тижні? Відповідь очевидна 😌 Так це працює і з англійською. Налаштуйте себе на те, що вивчення мови – це систематичний процес і чим старанніше ви займатиметеся, тим швидше отримаєте хороший результат.
Методичними помилками у вивченні англійської можна назвати різні моменти, такі, як: дії чи поведінка викладача, методи навчання, кількість матеріалу та інше. Методичні помилки негативно впливають на сприйняття студентом інформації загалом, і в наслідок – на прогрес.
Викладачеві необхідно доносити інформацію динамічно, створюючи дружню атмосферу на уроці, щоб студент не мав шансу на втрату уваги. Що не менш важливо – кількість матеріалу має бути помірною, його не повинно бути надто багато чи занадто мало, але головне – подана інформація має бути на 100% зрозумілою та відпрактикованою.
Розглянемо докладніше. 🙌🏻
Тепер давайте розберемося з таким поняттям, як “методика навчання”. Що це таке? Це система методів навчання та система організації навчального процесу. Методики бувають різні, але найкраща – та, при використанні якої на курсах у вас є багато практики. Запам’ятайте, що тільки практика та застосування матеріалу може дійсно допомогти студенту у навчанні, ніколи не буде достатньо лише теорії. Ідеальним співвідношенням щодо мови є 80 на 20, при цьому 80% часу уроку ви приділяєте практиці і лише 20% – теорії. Скажімо, наприклад, ви хотіли б навчитися керувати машиною. Звичайно, вам потрібно прослухати та запам’ятати теорію, але для того, щоб справді поїхати – потрібно сісти за кермо і неодноразово скористатися теорією, яка була отримана раніше.
Вважають, що практика з носієм мови під час навчання не є обов’язковою. Ніби, навіщо спілкуватися з носієм, якщо я ще не знаю мови, а лише перебуваю у процесі навчання? Але коли ми були ще дітьми і вчили рідну мову, хіба ми не спілкувалися з носіями навколо нас? Хіба боялися щось запитати у друзів та рідних, щоб розуміти, як застосовувати те чи інше слово, словосполучення чи речення правильно? Так само це працює і з англійською мовою. Спілкування з носієм подарує вам другого викладача, який ще більше допоможе поринути у всі тонкощі мови та позбутися мовного бар’єру.
Будьте впевнені, якщо ви отримали матеріал, але не приділили йому уваги самостійно, успіху очікувати не варто. Пам’ятайте, що робота вчителя – дати вам інформацію, причому зробити це так, щоб вам був зрозумілий кожен нюанс того чи іншого часу/слова/конструкції, але все ж таки головною ланкою в навчанні є безпосередньо ви і ваша самостійна робота. Тому повторюйте матеріал і робіть це часто. Якщо у вас є хвилинка, поки ви в метро, в маршрутці або просто п’єте чай вдома – не прогавте можливість зробити краще себе та свої знання.
Обговоривши часті помилки в англійській мові і те, що при вивченні мови, самостійна робота є ключовою, обговоримо також найкращий спосіб. Звичайно ж, найкращий варіант повторного відпрацювання – домашнє завдання. Не думайте, що викладач дає вам домашнє завдання просто так, він це робить далеко не тому, що хоче додати собі роботи, або щоб зайняти ваш вечір, у жодному разі. Викладач дає домашнє завдання з метою вашої додаткової практики та виявлення прогалин, які потрібно доопрацювати, що допоможе йому надати студенту 100% розуміння, а відповідно, – результат.
Якщо ви впевнені, що граматично правильно збудована конструкція допомагає вам звучати красиво, ви, безумовно, маєте рацію, але що щодо природності? Наскільки природно і невимушено може розмовляти людина, яка постійно запинається і думає про граматику? Тому, коли ви розмовляєте з кимось, намагайтеся не так думати про граматику, як про сенс, який ви хотіли б донести. Суть спілкування у тому, щоб бути зрозумілим, а чи не у тому, щоб звучати граматично правильно.
Читання – справді непогана практика, але додаткова, у жодному разі не основна. Звичайно ж, круто вміти читати та сприймати інформацію, яка розповідається в книгах та газетах, але мова вивчається для спілкування. Не варто думати, що при читанні англійською ви зможете краще орієнтуватися під час розмови, ні. Найкраща практика завжди була і буде розмовною. Чому? Все просто: під час розмови ви насамперед самі починаєте застосовувати відомі вам слова, конструкції і навіть часи, але також вчитеся сприймати інформацію на слух. Виходить, тренуєте цілих дві навички відразу. 👂
Схожа ситуація складається і коли студент робить акцент тільки на словах замість розмовних фраз. Хіба є сенс, у тому, що ви знаєте, як буде англійською “яєчня”, але не можете сказати “приготувати яєчню”? Тут ми і підбираємося до суті: просто слів ніколи не буде достатньо, навіть якщо дійсно їх запам’ятаєте і відпрактикуєте, важливі безпосередньо фрази, які допоможуть вам побудувати повноцінні пропозиції.
Розмовляючи будь-якою мовою, хочеться звучати красиво, адже правда? І повірте, гарна вимова грає велику роль у спілкуванні. Як же уникнути поганої вимови та звучати, як носій? Насамперед – розмовна практика, розмовляйте з друзями/носіями на курсах, тренуйтеся навіть удома перед дзеркалом і обов’язково повторюйте все, що говорить викладач на уроці, адже лише шляхом практики можна дійти успіху у вимові.
Тут також не можна не згадати і такі помилки при вивченні англійської мови, які часто зустрічаються в граматиці. Раніше було сказано, що граматичні помилки не є найважливішими, але при цьому варто обговорити деякі з них.
Важливо пам’ятати про те, що в різних мовах слова використовуються інакше і можуть бути різними частинами мови, наприклад:
Слово “боятися” є дієсловом у нашій мові, при цьому є прикметником в англійській і ми говоримо “be afraid”, що дослівно перекладається як “бути тим, хто боїться” . Або наприклад, ми говоримо “нервувати” і використовуємо слово, як дієслово, але в англійській говоримо “be nervous” – бути знервованим. І такого виду прикладів безліч, тож будьте уважні. 😜
Часто ми чуємо співзвучні до наших слова англійською і думаємо, що вони перекладаються так само. Як слова “magazine”, ”data” або “artist” і думаємо, що вони перекладаються, як “магазин”, “дата” та “артист”, але це зовсім не так.
Слово | Перевод |
---|---|
magazine | журнал |
data | дані/відомості |
artist | художник |
Знову ж таки, тут справа в тому, що ми всі намагаємося перевести на російський/український лад. Але пам’ятаємо, що мови різні, а відповідно – використовуються різні правила.
Наприклад, для нас нормально поставити вказівник часу в нашій мові на перше місце або навіть у середину речення, при цьому в англійській правильним порядком слів вважається ситуація, коли вказівник часу стоїть наприкінці. Наприклад:
❌ Tomorrow I will start doping sport. – Завтра я почну займатися спортом. (Неправильна побудова пропозиція)
✅ I will start doping sport tomorrow. – Я почну займатися спортом завтра. (Правильний порядок слів)
Настав час підсумувати і коротко повторити можливі помилки при вивченні англійської мови ще раз і те, як їх уникнути.
Сподіваємося, ця стаття допоможе вам стати на шлях правильного вивчення англійської та полегшить це завдання.