пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіОсновні правила порядку слів в англійських реченнях

23 Липня 2019

Автор
Міла Тітова

Англійська граматика часто може видаватися дивною і трохи незрозумілою. Адже в англійській мові так багато правил для складання речень і майже стільки ж винятків із цих правил. Але, все ж таки, існують базові основи порядку слів у реченні. Нижче наведено п’ять порад, які допоможуть Вам розставляти слова у реченнях у правильному порядку.

1. Ставте слова в правильному порядку. Найпоширеніший порядок частин речень це: суб’єкт, дієслово і об’єкт (якщо він є).

Приклад: John kicked the ball.

У цьому реченні суб’єкт це ‘John’, дієслово – ‘kicked’, а об’єкт – ‘the ball’. Для того, щоб швидше запам’ятати цю структуру, спробуйте придумати приклад зі свого життя. Нехай суб’єктом буде той, кого Ви добре знаєте, те, чим він постійно займається, – це дієслово, ну і об’єкт, обов’язково.

2. Частини мови – це не завжди тільки одне слово. Суб’єкт, дієслово, або об’єкт інколи складаються з кількох слів, тому варто брати до уваги структуру цілого речення, а не тільки окремі слова.

Приклад: People who practice a lot get higher scores.

У цьому реченні суб’єкт це ‘people who practice a lot’. Суб’єкт, який складається з кількох слів, називається предикат.

3. Існують два типи об’єктів. Інколи в реченнях трапляються два типи об’єктів:

– прямий – об’єкт, з яким суб’єкт безпосередньо пов’язаний;

– непрямий – коли немає прямого зв’язку з суб’єктом.

Приклад 1: I bought some flowers for my mother.

У цьому реченні ‘flowers’ є прямим об’єктом, а ‘my mother’ – непрямим і стоїть у кінці речення. У цьому випадку перед непрямим об’єктом вживається прийменник ‘for’.

Приклад 2I bought my mother some flowers.

У цьому прикладі прямі і непрямі об’єкти стоять в іншому порядку. Якщо прямий об’єкт ми ставимо в кінці речення, прийменник у цьому випадку не використовують.

4. Складні речення мають ту ж саму структуру, але вона подвоюється. Складні речення складаються з двох частин і пов’язані між собою сполучником. І в цьому випадку кожна із двох частин має однаковий порядок слів.

Приклад: I cooked dinner and my father bought some drinks.

Суб’єкт – дієслово – суб’єкт + суб’єкт – дієслово – суб’єкт

5. Обов’язково вивчайте винятки із правил. Є деякі структури речень, наприклад, Рassive Voice, в яких дещо інший порядок слів. Після того, як Ви навчитеся правильно використовувати стандартну структуру речень, слід спробувати ознайомитися з іншими нестандартними конструкціями слів в англійських реченнях.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть Вам створювати англійські речення легко.

Популярні курси
3182 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
10 Вересня 2019
6180 0

Сьогодні в 21 столітті, з розвитком технологій і постійною урбанізацією, люди все менше часу приділяють особистому спілкуванню і листуванню. Це суперечливо, але чим більшим є об'єм інформації, якою володіє людина, тим активніше вона шукає спосіб її впорядкувати і передати в більш «стиснутому» вигляді.

Читати більше
10 Вересня 2019
4117 0

Умовні речення в англійській мові — невід'ємна і характерна її частина, яку однаково цікаво вивчати як новачкам, так людям з високим рівнем англійської. Завдяки даному типу фраз мова стає багатою і менш одноманітною.

Читати більше
23 Липня 2019
1392 0

23.04.16 о 14:00 відбудеться семінар «З’ясовуй слова – будь здібним!» у рамках міжнародної освітньої акції від Організації прикладної освіти.

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: