пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіFuture Perfect Continuous в англійській мові

28 Лютого 2019

Автор
Міла Тітова

Future Perfect Continuous в англійській мові

Future Perfect Continuous – це майбутній доконаний довгий час. Він використовується в англійській мові щоби виразити продовжувану дію, що яка почнеться лише в майбутньому і буде здійснюватися до певного моменту в майбутньому. Відчуття протяжності в часі дає опис початку події та/чи періоду її здійснення. Ця інформація вважається важливою, позаяк являється основною характерною особливістю майбутнього доконаного довгого часу.

Час Future Perfect Continuous використовується не часто, а у розмовній мові практично не вживається. Але все ж таки варто озброїтись знаннями, тим більше, що цей вид виразу майбутнього має досить обмежений список ситуацій, які потребують застосування саме його. Почнемо вивчення часу з таких ситуацій.

Випадки вживання Future Perfect Continuous

Час Future Perfect Continuous потрібно вживати в такому випадку: коли потрібно описати дію, яка в майбутньому має початись і продовжуватись упродовж деякого періоду часу до певного моменту (часу, дати) чи іншої події в майбутньому. У реченні обов’язково має бути зазначено:

 • початок основної події;
 • протяжність основної дії;
 • момент/подія, в який основна дія має продовжуватись чи будь-яка комбінація цих елементів, що називаються обставинами часу.

Важливо знати, що ці обставини можуть мати у своєму складі такі слова: «since», «for», «when» та «by». Їх потрібно використовувати, власне, перед визначенням часу залежно саме від виду часу, про який мовиться:

 • Якщо відомий конкретний час, коли подія почнеться, наприклад, рік, місяць, день тощо, то потрібно вживати «since»: Ben will have been working in Tokyo since 2010.
 • Якщо відомий конкретний час, до якого подія має продовжуватись, наприклад, рік, місяць, день, то потрібно вживати «by»: Lolly have been living in Greece for 5 years by the 5th of June, 2015.
 • Якщо час, до якого подія має продовжуватись, виражений іншою подією, то він описується за допомогою простого речення. Це просте речення має починатися зі слів «when» чи «by» («by the time») і бути зображений у часі Present Simple: Michael will have been writing a poem for 2 years when publishing house closes.
 • Якщо потрібно описати протяжність часу здійснення події, наприклад, 5 годин чи 4 дні, то вживаємо «for»: Michael will have been writing a poem for 2 years.

Можемо зробити висновок, що словами-маркерами виступають: since, when, by the time/by, for. Варто пам’ятати, що Future Perfect Continuous не використовується в реченнях, які починаються зі слів: before, when, after, while, by the time, if, unless, as soon as. Замість нього потрібно вжити Present Perfect Continuous.

Побудова розповідного речення

Подивимось на схему утворення стверджувального речення. Тут все просто:

Will have been + дієприкметник

Себто, присудок у нас перетворюється у will have been. Дієслово to be ставимо в часі Future Perfect – отримуємо will have been. Дієприкметник утворюється шляхом додавання до інфінітива основного дієслова (не використовуємо частку to) закінчення –ing. Future Perfect Continuous, як було зазначено раніше, має певні особливості. Цими особливостями є початок і/чи період протяжності дії в майбутньому, які і зазначаються у реченні у формі другорядних членів – обставин часу (у цьому випадку). Ці обставини можуть мати в своєму складі уже знайомі нам слова: since, when, for и by. Дивимось на приклад речення:

I will have been studying in Madrid for 2,5 years when my sister join me.

Tommy will have been repairing this building since December 2016.

Побудова заперечного речення

Тут також не виникає труднощів. Дивимось на схему розповідного речення і добавляємо частку not:

Will + not + have been + дієприкметник

Що стосується додатків, як членів речення, то орієнтуємось на ті самі слова-маркери.

Tommy will not have been repairing this building since December 2016.

I will not (won’t) have been studying in Madrid for 2,5 years when my sister join me.

Побудова питальних речень

Розглянемо окремо утворення кожного типу речення, які є питальними.

 • Щоби коректно скласти загальне питання в майбутньому доконаному довгому часі, переміщуємо допоміжне дієслово will на початок речення. Ставимо його перед підметом.

Will Tommy have been repairing this building since December 2016?

Will I have been studying in Madrid for 2,5 years when my sister join me?

 • Складаємо альтернативне питання. Тут варіанти відповіді можна добавити до будь-якої частини речення. З’єднуються частини речення за допомогою частки or.

Will l have been studying in Madrid or in London for 2,5 years when my sister join me?

Will Tommy have been repairing this building since December 2016 or February 2017?

 • Спеціальне питання задаємо будь-якому члену речення. Головне пам’ятати, що питальне слово ставиться на самому початку речення. Зрозуміло, що член речення, якому адресовано питання, зникає.

Where will l have been studying for 2,5 years when my sister join me?

How much time will Tommy have been repairing this building?

 • Розділове питання, за допомогою якого ми виражаємо сумнів, утворюється за допомогою частки not. При цьому допоміжне дієслово will і частка not ставляться на кінці речення. Дивимось на приклади:

I will have been studying in Madrid for 2,5 years when my sister join me, will not I?

Tommy will not have been repairing this building since December 2016, will he?

Ми згадували на початку статті, що Future Perfect Continuous використовується не часто. Частіше його заміняють на Future Continuous та Майбутній доконаний час. Проте потрібно знати, що вибір часової форми впливає на смисл речення!

Популярні курси
2027 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
01 Жовтня 2019
3218 0

Для ефективного вивчення англійської мови важливо підібрати правильну методику, що відповідає учневі по віку.

Читати більше
01 Жовтня 2019
8113 0

Тема «colors» – важнейшая часть программы по изучению английского языка. Тяжело представить полноценное общение на иностранном, не обладая

Читати більше
22 Липня 2019
4329 0

Кількість часів дієслова та їх форми – це ще одна унікальна риса англійської мови. Виділяють 4 основні дієслівні форми

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: