пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіВивчення англійської онлайн: за і проти

23 Липня 2018

Автор
Міла Тітова

Навіщо потрібна англійська?

Англійська мова – невід’ємна частина сучасного світу. Кожна сфера життя в тій чи іншій мірі пов’язана з нею: робота, навчання, подорожі, відпочинок, спілкування і т.д. Англійська стала міжнародною мовою, знаючи котру, перед вами відкриваються багато дверей і нові можливості.

У цій статті ми порівняємо переваги і недоліки навчання онлайн і офлайн і після прочитання ви зможете обрати спосіб, який підходить саме вам.

Дистанційна англійська

Перш за все розглянемо вивчення англійської мови онлайн. Іншими словами – це дистанційне навчання. У сучасному світі, де все стрімко змінюється, цей спосіб навчання вкрай популярний.

Переваги

Недоліки

Розглянемо переваги даного виду навчання:

 • передусім це гнучкість. Ви можете займатися в будь-якому місці та в будь-який час;
 • розклад занять залежить виключно від вас і може бути легко змінений відповідно до вашого навантаження;
 • відносно низька вартість за рахунок оптимізації витрат (оплата праці, оренда приміщення, забезпечення всіма необхідними матеріалами і т.д.).

Розмовляючи про недоліки важливо розуміти, що:

 • ефективність дистанційного навчання залежить від самодисципліни. Її нестача негативно вплине на підготовку до занять, виконання завдань и засвоєння інформації;
 • усвідомлення того, що заняття може пройти в будь-який час призводить до того, що воно переноситься чи скасовується через інші справи. Таким чином регулярність занять під питанням;
 • можливі технічні проблеми: погане з’єднання Інтернет, слабкі технічні характеристики комп’ютеру/телефону і т.д.;
 • якщо у вас є потреба в особистій присутності викладача, цей спосіб буде не таким ефективним для вас.

Необхідно пам’ятати, що всі описані плюси та мінуси онлайн навчання англійською доволі відносні. Адже те, що для одного добре, для іншого – погано і навпаки. 😊

Кому підійде такий формат навчання?

Наприклад, для бізнесменів, котрі проводять весь час у відрядженнях. Однак, важливо пам’ятати, в силу своїх недоліків цей спосіб буде не таким ефективним, тому що кожного разу будуть знаходитися важливіші справи, аніж заняття англійською.

Це як з морем. Жителі морських міст завжди відкладають похід на пляж, так як море завжди буде під боком, а справи треба вирішувати зараз. У той час як відпочиваючі спеціально виділяють час для поїздки на море і приїжджають виключно заради того, що купатися і дихати морським повітрям.

Тому, ефективніше буде стати на деякий час «відпочиваючим», який виділить певний період часу і приділить англійській 100% своєї уваги, щоб отримати максимальну користь, як наприклад на курсах англійської для бізнесменів в школі English Prime, а вже після повертатися до своїх звичайних справ. 😊

Англійська з викладачем

Англійська з особистим викладачем може проходити у декількох форматах: онлайн чи офлайн. Які ж плюси та мінуси такого способу вивчення мови?

Переваги

Недоліки

Що стосується переваг, то тут важливо виділити кілька моментів:

 • індивідуальний підхід і робота з вашим безпосереднім запитом;
 • ви можете вибрати людину, з якою вам буде максимально легко і зручно працювати;
 • свій темп навчання, а значить не доведеться підлаштовуватися під когось. Швидкість навчання і обсяг домашнього завдання буде регулюватися індивідуально.

Незважаючи на всі позитивні сторони, недоліки також варто згадати:

 • графік не такий гнучкий, тому що він залежить тепер не тільки від вас особисто, але ще від однієї людини;
 • пошук того самого викладача може зайняти значний період часу;
 • при відсутності методики у викладача, заняття будуть обмежені вашими особистими вимогами, а ви можете до кінця не усвідомлювати яку тему потрібно детальніше пропрацювати;
 • як результат відсутності методики, можлива безсистемність навчання;
 • звикання до одного варіанту вимови, що значно обмежує в подальшому ваше сприйняття англійської мови на слух;
 • викладач може не стежити за сучасними матеріалами, змінами в мові, методиками навчання, що призводить до обмеженого запасу досвіду і знань.

Кому підійде такий формат навчання?

Такий спосіб навчання підійде тим, хто не обмежений у часі, адже перехід з одного рівня на інший може займати від трьох до шести місяців. Також він може підійти тим, хто хоче трохи освіжити знання. Якщо ж ви обмежені у часі і гарантовано хочете отримати результат, курс англійської для мандрівників якраз те, що вам потрібно. За короткий термін і з використанням ефективної методики ви швидко підготуєтесь до найближчої подорожі.

Англійська в школі English Prime

Школа англійської мови English Prime надає офлайн навчання з 2005 року в Києві. За цей час десятки тисяч студентів реалізували свої цілі та змінили життя на краще завдяки знанню англійської мови.

Переваги

Недоліки

Говорячи про переваги навчання в нашій школі, необхідно згадати:

 • фіксований графік, що допоможе компенсувати нестачу самодисципліни;
 • системність та регулярність навчання, що швидко дасть бажаний результат;
 • перевірені методика та міжнародна технологія навчання, котрі руйнують стереотип про те, що «англійська – це не моє». Завдяки правильним вправам кожен зможе покращити необхідні для володіння мовою навички;
 • всупереч поширеній думці про те, що пропуски в офлайн школах ніяк не відпрацьовують, в нашій школі розроблена система компенсації пропущених занять, адже наша мета надати вам 100% інформації;
 • згуртованість групи створює дружню атмосферу взаємодопомоги і підтримки;
 • перехід з рівня на рівень займає до 1.5 місяців замість звичних 3-6.

Серед недоліків слід виділити наступні:

 • неможливість підлаштувати графік «під себе»;
 • якщо ви прихильник «вільного відвідування», недоліком навчання в школі English Prime буде суворий підхід до контролю відвідування занять і виконання домашнього завдання;
 • вплив зовнішніх чинників (дорога, погода і т.д.), що часто позначається на водіях. Щоб мінімізувати вплив цих факторів, наші філії розташовані в радіусі 3-5 хвилинах ходьби від метро;
 • для тих, кому важливі постійні зміни, недоліком може бути незмінно фіксований набір тренувальних вправ;
 • якщо вам не зручно працювати в групах, це може викликати труднощі в навчанні.

Кому підійде такий формат навчання?

Навчання в школі англійської English Prime підійде для тих, кому набридло вічно вчити мову і для тих, хто прийняв рішення нарешті закрити для себе це питання, розібравшись в граматиці і освоївши розмовну англійську. Таке рішення тягне за собою готовність працювати і активно займатися, забувши про лінь і висунувши англійську на перший план. За рахунок системного підходу, фіксованого графіку і суворого контролю з боку викладачів, один рівень ви проходите не за 3-6 місяців, а максимум за 1.5, що прискорює ваше навчання в 2-4 рази.

Хибні уявлення стосовно вивчення англійської мови

При виборі способу навчання важливо розібратися з деякими помилками, які можуть заважати вашому навчанню.

 • Крутий викладач витягне будь-кого.

Це все одно що прийти в спорт зал і сподіватися, що тренер буде працювати, а у вас покращиться фізична форма. Працювати повинні обидва, при чому кожен викладатися не на 30%, не на 50%, а на всі 100%.

 • «Я не робот, я так не можу.»

Саме тому, що ви не робот – ви можете навчатися і змінюватися. При цьому, виконуючи кожну дію – ви розумієте з якою метою ви це робите, куди ви рухаєтеся, а значить здатні працювати над ефективністю свого навчання. Роботи цього не можуть зробити, вони діють чисто механічно, за вбудованим алгоритмом.

 • Якщо буду дивитися фільми і читати, англійська сама прийде.

На жаль, без опрацювання всього побаченого і почутого ваша англійська практично не зміниться. Так, ваша здатність сприймати мову на слух буде більш розвиненою, так як ви чули безліч варіантів вимови. Можливо, трохи розшириться словниковий запас за умови частих переглядів фільмів. Але без ретельного опрацювання нових фраз, без їх запам’ятовування і застосування англійська не зрушиться з місця.

 • Пройду курс і точно вже вивчу англійську.

Це рівносильно думці «прочитаю як керувати автомобілем і легко це зроблю». Володіння будь-якою мовою – це навичка, яку необхідно підтримувати і вдосконалювати. Ми так робимо з нашою рідною мовою – відточуємо майстерність її застосування щодня. Англійська вимагає такого ж ретельного підходу.

До того ж неможливо вивчити мову повністю, але можливо дійти до певного рівня знань. Це стосується не тільки англійської, але і будь-якої іншої мови. Візьмемо для прикладу нашу рідну мову: ми знаємо багато, але це не означає, що ми повністю вивчили мову. Завжди знайдеться щось, чого ми не знаємо, не дивлячись на те, що ми кожен день оточені нею. Що вже говорити про англійську? 😊

 • З носієм я вивчу мову набагато швидше.

Рідко який носій має комплексну програму навчання англійської мови. На складні теми говорити теж буде досить важко, так як обмежений словниковий запас не дозволить насолодитися бесідою. У зв’язку з цим, швидше за все, всі бесіди будуть зводитися до простого «Як справи? Що сьогодні робив? І т.д.”. Якщо ваш рівень мови вище середнього, і вам потрібно його просто підтримувати, тоді спілкування з носієм може бути корисним. Але вивчити мову з носієм – це не швидше, а може навіть повільніше ніж на курсах.

Якщо у вас є потреба в англійській для початківців, найкраще почати займатися, використовуючи перевірену методику, яка приносить відмінні результати. Коли у вас буде якась база, можна додавати спілкування з носієм, як ще один інструмент вивчення мови.

 • За кордоном мова вивчиться сама по собі.

Тут така ж ситуація, як і з носієм мови. За кордоном дуже часто люди потрапляють в середовище, де багато «земляків», так легше організовувати побут і життя на новому місці. Тому спілкування за кордоном англійською мовою зводиться до коротких бесід в магазині з продавцем, а основна частина спілкування йде рідною мовою. Якщо на роботі спілкуються англійською, це дає потужний поштовх для вивчення мови, а на фоні сильного стресу навчання проходить швидше.

Отримати такий поштовх в рідному місті важче. Однак, якщо ви знайдете мету, яка б сильно стимулювала вас до навчання, то результати не змусять вас довго чекати. Якщо ніяк не опрацьовувати матеріал, то ви просто нахапаєтеся найпопулярніших фраз, що не є знанням мови.

Висновки

Який же спосіб вивчення англійської вибрати: онлайн або офлайн? Як бачите, кожен з них має свої плюси і мінуси, які необхідно враховувати. Головне не боятися звернутися за допомогою до фахівців, адже кожному з нас на тому чи іншому етапі навчання потрібна людина, яка направить, допоможе подолати бар’єри, що утворилися і зробити новий ривок.

І ніколи не зупиняйтеся! Роблячи маленькі кроки щодня, ви дуже скоро отримаєте те, чого чекаєте. Як сказав Джо Джирард, американець, визнаний Книгою рекордів Гіннеса найуспішнішим торговцем автомобілів:

Ліфт до успіху не працює. Використовуйте сходинки. Крок за кроком.

До нових зустрічей, друзі!

Популярні курси
3176 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
28 Березня 2020
1176 0

Читати більше
Прилагательные в английском языке
10 Вересня 2019
3597 0

Hello, everyone! Настав час обговорити тему, яка є дуже важливою для всіх, хто збираєтеся говорити англійською.

Читати більше
28 Березня 2020
4296 0

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: