пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіЯк вчити англійську з дитиною?

23 Липня 2019

Автор
Міла Тітова

Як допомогти дитині вивчити англійську мову?

Hello everyone! А ви знали, що люди, які володіють англійською, можуть спілкуватися практично з 20% населення Землі? Це півтора мільярда людей, між іншим, чиїсь друзі, знайомі, однодумці, потенційні партнери та роботодавці. Імовірно, ви, батьки, хочете, щоб ваші діти володіли широкими можливостями для спілкування, навчання, кар’єрного зросту та розвитку. А для цього потрібно займатися англійською з раннього дитинства. Сьогодні ми підкажемо вам, як навчити дитину англійській мові, з чого розпочати, як підібрати методику та організувати навчальний процес.

Коли слід розпочати вчити англійську з дітьми?

З приводу цього запитання в мережі розгорнулось чимало дискусій. Хтось, каже, що оптимальний вік для початку вивчення іноземної мови – це 3 роки, інші ж – наполягають на більш пізньому старті, наприклад, в 5 або в 7 років.

Ми ж, дотримуємось думки, що важливо дочекатись, поки в дитини завершитися процес формування рідної мови, а тоді вже братися за англійську.

Якщо малюк знає українські назви овочів, фруктів, іграшок, навколишніх предметів, розрізняє кольори і вміє рахувати до 5, можна підключати і другу мову. Тільки врахуйте, що складність матеріалів, англійських слів для дітей 3 років, 5 років і 7 років повинна бути еквівалентною рівню їх розвитку. Якщо, наприклад, в 3 роки слід почати вчити тварини англійською з дітьми, то в 7 років можна сміливо освоювати частину алфавіту.

Яким чином можна вивчити іноземну мову з 3-х річною дитиною?

Якщо ви наполягаєте на заняттях з англійської мови, якомога раніше, ми підкажемо, як 3-х річна дитина буде сприймати таку інформацію.

 • Вона вчить англійську несвідомо, тобто пасивно прослуховує і відтворює слова. Цей словниковий запас, як правило, не забувається.
 • Вона не боїться говорити, власне у таких дітей, не виникає мовного бар’єру. Вони легко спілкуються на «ламаній» англійській, не боячись помилитися, як це відбувається з дорослими.
 • Вона швидко запам’ятовує слова. Існує навіть ціла теорія, що до 5 років у дітей мовні здібності вище середнього. Вони подібно маленьким папугам повторюють все, що чують.
 • Їй простіше виробити правильну вимову. Діти досить швидко вчаться відтворювати звуки рідної мови, аналогічним буде ефект і з англійською мовою. Навіть англійська для чайників для них буде набагато легшою, ніж для дорослих.

Особливості вивчення іноземної мови з дітьми 7-х років

«Як вчити англійську з дитиною 7 років?» – мабуть, це найпоширеніше запитання відповідальних батьків. Вам варто знати, що в такому віці, дитина:

Звикає до того, що їй потрібно вчитися.

Вона вже ходить в школу, вона організована, може слухати і виконувати різноманітні завдання.

Добре володіє рідною мовою.

Вона знає, як себе поводити в різних ситуаціях, коли привітатися, коли сказати спасибі, будь ласка, як запитати котра година і т.д. Їй буде простіше використовувати аналогічні англійські слова, в контексті кожного випадку.

Має сформовану вимову.

Вона не буде плутати українські та англійські букви, а також зможе правильно вимовляти звуки іноземної мови.

Може відвідувати курси англійської мови в English Prime.

Якщо особливості вивчення англійської малюками часто вимагають присутності мами, то школяр може вільно відвідувати гуртки, лекції та інші заняття в навчальних закладах.

Схильна до мотивації.

У першому класі діти вже мають особисті захоплення та хобі. З ними легко домовитися про час занять та їх тривалість. Можна також вибудувати систему «преміювання», заради якої вони будуть намагатися робити успіхи у вивченні іноземної.

8 порад як допомогти дитині вивчати англійську з нуля

Очевидно, що вивчення іноземної мови у віці 3-х і 7-ми років має свої переваги. Тільки в першому випадку це відбувається природним чином, без правил, а в другому – вже в більш усвідомленому форматі. Як правильно організувати ці заняття? Як зацікавити дитину вчити англійський алфавіт? Ми підготували для вас 8 корисних порад, які дадуть відповідь на ці та інші запитання, полегшивши тим самим ваш навчальний процес.

Порада №1. Будьте сповнені ентузіазму

Не варто сподіватися, що дитина самостійно візьметься за вивчення англійської мови. Завдання батьків полягає в тому, щоб активно допомагати їй в навчанні. Нехай ваші діти побачать, що ви з інтересом:

 • переглядаєте фільми;
 • читаєте книги;
 • розмовляєте англійською.

Через деякий час вони почнуть робити те ж саме. Також не забувайте хвалити маленьких учнів. Підтримка з вашого боку підвищить впевненість в собі і зміцнить мотивацію дитини.

Порада №2. Зробіть так, щоб вчитися було весело та приємно

І педагоги, і психологи радять залучати до дитячих занять з англійської ігрові та розважальні елементи. Ваші «уроки» повинні стати для них приємним і корисним досвідом. Для вивчення нових слів і закріплення практики спілкування можна використовувати наведені в таблиці елементи.

Ігрові картки

Настільні ігри

Кубики

Ігрові будиночки

Пазли

Конструктор

Головоломки

Музичні килимки та іграшки

Гарантуємо, що бажання освоїти нову гру тільки підігріє інтерес до навчання.

Скільки часу має тривати заняття?

Тривалість занять кожна мама визначає індивідуально. Але, не забувайте, чим молодший учень, тим більше він відволікається, і тим важче концентрувати його увагу на навчальному процесі. Розпочніть свої заняття з 10-15 хвилин. По мірі просування у вивченні англійської, їх тривалість можна збільшити до 30-45 хвилин, що еквівалентно стандартному шкільного уроку.

C:\Users\Юра\Downloads\Английский 10.12\anglijskij_jazyk_dlja_detej.jpg

Порада №3. Підтримуйте інтереси вашої дитини

Багато мам часто запитують: «З чого почати вчити англійську в 1 класі?» Коли ви вибираєте напрямок для вивчення англійської мови, варто взяти до уваги індивідуальність дитини. Подумайте про її інтереси, захоплення, хобі.

 • Наприклад, дівчатка люблять грати ляльками, м’якими іграшками, влаштовувати чаювання. Проводячи такі ігри, можна вчити предмети гардеробу, частини тіла (волосся, голова, руки, ноги), назви тварин англійською.
 • Більш активні хлопчики люблять різні спортивні ігри, машинки, інструменти.

Іншу обов’язкову лексику можна включити в вашу програму пізніше, спочатку варто зацікавити.

Порада №4. Надайте дитині можливість вибору

Можливість приймати ті чи інші рішення стане для учня фактором мотивації. В процесі навчання дозволяйте дитині вибирати:

 • теми;
 • предмети;
 • інтерактивні ігри;
 • інші заняття, які їй подобаються.

Сходіть разом в магазин або допоможіть юному студенту замовити в Інтернеті книги, які він хотів би прочитати англійською. Точно так само він може вибрати мультики чи пісеньки для спільного перегляду і прослуховування.

Порада №5. Зробіть урок англійської щоденною практикою

Для занять варто вибрати правильний час, коли дитина бадьора, сита і добре себе почуває. Придумайте якусь цікаву назву для ваших уроків, наприклад, English time, minute of English або інші варіанти. Маленькі діти люблять звичний розпорядок дня, і з нетерпінням чекатимуть ваших англійських занять. Цих 15-30 хвилин потрібно відвести виключно англійській – грайте, читайте, розмовляйте один з одним.

Варто розуміти, що розумна гнучкість тут теж не зашкодить. Якщо дитина не сприймає матеріал, чимось стурбована, не в настрої або не хоче займатися, краще відкласти навчання до більш слушної нагоди.

Порада №6. Грайте з дитиною в рольові ігри

Це дієва і корисна практика, адже діти дуже люблять використовувати свою уяву. Ви ж, у свою чергу, змоделюйте різні сценарії:

 • Магазин;
 • Ресторан;
 • Поїздка на автобусі;
 • Похід у зоопарк;
 • Кухня;
 • Урок в школі або заняття в садку.

Радьтеся з дитиною, обмінюйтесь ролями. Наприклад, спочатку ви розповідайте англійською, які тварини живуть у зоопарку, а потім нехай дитина стане екскурсоводом. Поступово, маленький поліглот буде запам’ятовувати більше слів і ваші діалоги стануть цікавішими. Грайте і викликайте інтерес, так як навчити дитину англійської за такою методикою буде набагато простіше.

Порада №7. Привертайте увагу та підтримуйте

Іноді можна поєднати англійську із звичайними повсякденними справами. Наприклад, прогулюєтесь ви по парку і побачили метелика. Обов’язково зверніть на нього увагу:

Come look, there’s a butterfly on a leaf – Подивися, це метелик на листочку.

Можна також запитати

Is not it beautiful?Хіба він не красивий?

Ваше чадо обов’язково запам’ятає назву метелика, якого ви бачили в парку і не забуде розповісти про нього друзям та іншим домочадцям. Також у вас з’явиться можливість розказати дитині нові слова, наприклад, комаха, крила, літати і т.д. якщо вона запитає: «What is a butterfly

Обов’язково хваліть дитину за подібні запитання, так вона буде більш мотивованою до навчання і покращення своїх знань. Якщо мова йде про школяра, не бійтесь поспілкуватись з його викладачем. Компетентний педагог порадить, на яких розділах англійської вам краще зробити акцент.

Порада №8. Активно діліться досвідом

C:\Users\Юра\Downloads\Английский 10.12\822.jpg

Практика вивчення англійської – дуже корисне заняття для всієї сім’ї. Заохочуйте своїх домочадців займатися з дітьми.

 • З татом цікаво вивчати одну тему, наприклад комп’ютер.
 • З мамою завжди приємно дегустувати і вчити улюблені страви.
 • Старший брат або сестра може розповісти щось корисне про іграшки або нові мультики.

Можна також придумати загальні розваги для всієї родини, наприклад, перегляд англійських кінофільмів, для початку, з субтитрами. Ну, а якщо ви є батьками старшої дитини – від 12 років і вище, домогтися високого результату у вивченні англійської допоможе спеціальний курс від школи English Prime. Навчання англійській мові школярів – один з головних напрямків нашої школи.

Чи можна навчити дитину англійській мові в домашніх умовах?

Якщо ви добре володієте англійською, то чому б не передати ці знання дитині? Озброївшись нашими практичними рекомендаціями, ви отримаєте можливість стати першим, і напевно, найкращим учителем для своєї дитини.

Займайтесь регулярно, і ви з кожним днем ​​будете спостерігати приголомшливі результати свого малюка.

Якщо ж ви не повністю впевнені в своїх знаннях, лексиці, граматиці чи вимові, їх завжди можна поліпшити на курсах English Prime. Навчальна програма нашого закладу включає ряд загальних курсів (для початківців або людей які володіють англійською) і спеціалізованих напрямків (англійська для туризму і подорожей, для бізнесу, співбесід тощо.), які істотно підвищать ваші лінгвістичні здібності, в якій би сфері вони не були потрібні. Ми також раді проконсультувати і відповісти на всі запитання в галузі дитячого навчання.

Бажаємо терпіння вам і успіху маленьким студентам!

Популярні курси
3421 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
28 Березня 2020
4035 0

Читати більше
17 Квітня 2019
2853 0

У шкільній програмі багато з нас вивчали британську англійську, і навіть зараз вона більш значуща щодо інших варіантів мови. У той же час, у глобальній мережі все-таки більше поширений американізований варіант, а значить, нам не слід скидати його з рахунків. Саме тому так важливо розібратися в правильному вживанні дієслів to have і have got, які в різних ситуаціях поводяться непередбачувано для багатьох, хто вивчає мову.

Читати більше
01 Жовтня 2019
6191 0

У будь-якій мові імена займають особливе місце, адже без них неможливо нормально спілкуватися, а також важко ідентифікувати людину за допомогою паспорта або інших офіційних документів.

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: