пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіPresent Simple в англійській мові

23 Липня 2019

Автор
Міла Тітова

Present Simple в англійській мові – це простий теперішній час. І слово «простий» тут вжито не даремно, оскільки це насправді з усіх англійських часів найпростіший. Його зручно використовувати, коли йдеться про ситуацію або подію, яка є регулярною, відбувається постійно або коли потрібно констатувати факт. Ми докладніше розглянемо всі випадки вживання Презент Симпл і наведемо приклади. Нам потрібно зрозуміти за допомогою чого утворюється час і навчитися використовувати Present Simple.

Для розуміння специфіки утворення Present Simple, як і будь-якого іншого часу, потрібно згадати, що в англійській мові речення бувають трьох типів: розповідне, негативне і питальне. Далі розглянемо докладно кожне із них.

Розповідне речення. Інша назва, яка також може Вам траплятися, – стверджувальне речення.

Схема розповідного речення: Підмет + Присудок + Додаток

Розглянемо всі елементи докладніше. Отже:

1) Підмет. Тут важливим є таке поняття, як «число». Як ми пам’ятаємо, число у всіх мовах має 2 значення: однина і множина. В останньому випадку до основного іменника додається закінчення -s. Форму множини утворюють лише обчислювані іменники: one dress – five dresses.

2) Присудок. У реченні це дієслово, яке вживається як інфінітив без частки to. Як і в російській, в англійській мові існує поняття «особа».

У Вас могло виникнути питання – чому йдеться про «осіб», якщо ми розглядаємо часи? Все просто – від особи безпосередньо залежить закінчення дієслова в теперішньому простому часі: якщо мовиться про 3 особу (в однині), то до основного дієслова в Present Simple додається закінчення -es.

Окремо потрібно розповісти про дієслова to be і to have. Перше дієслово в теперішньому часі змінюється залежно від числа та особи підмета:

I am tall.

She is young.

You are kind.

3) Додаток. Додатки – це другорядні члени речення. Вони не відіграють важливої ролі, оскільки час залежить тільки від дієслова (присудка). Тому особливу увагу цьому елементу приділяти не будемо. Приклади розповідного (ствердного) речення в часі Present Simple:

The sun sets in the West

This car is very expensive

Негативне речення. Ми складаємо його за схемою:

Підмет + Присудок + Додаток

Йдемо по порядку.

1) Підмет. Роль підмета, як і в розповідному реченні можуть виконувати як іменники, так і займенники.

2) Присудок. Ось ми і дійшли до того, що саме відрізняє розповідне речення від негативного. Власне, різниця полягає в тому, що в такому реченні присудок складається з трьох частин:

Допоміжне дієслово + частка «not» + основне дієслово

Основне дієслово – це дієслово, яке вживається як інфінітив без частки to. З часткою «not» теж все зрозуміло. Єдине, з чим часто виникають проблеми, це допоміжне дієслово. Насправді, в часі Present Simple виділити допоміжні дієслова нескладно, оскільки їх лише два: do і does. І залишається запам’ятати простенькі правила, коли і яке потрібно вживати.

  • Отже, допоміжне дієслово does ми вживаємо, коли говоримо про III особу однини. При цьому закінчення -s(-es) в основного дієслова зникає.
  • В усій решті випадків використовуємо do.
  • Виняток складають дієслова to be і to have. Дієслово to be не потребує використання допоміжного дієслова і виконує дві функції одночасно – і основного, і допоміжного дієслова.

І для утворення речення в негативній формі в часі Present Simple потрібно після to be поставити частку not і закінчити речення додатком (якщо він вимагається за значенням). Наприклад:

I’m not bored.

This lesson is not interesting.

Раніше дієслово to have (have, has) не вимагало додаткового дієслова. Як і в попередньому випадку, потрібно було після to have написати частку not і закінчити додатком. Приклад: I have not a blue book. Elena hasn’t a computer. Проте сучасна англійська мова вимагає такого порядку: I do not have a blue book. Elena doesn’t have a computer. Приклади негативного речення в Present Simple:

My sister doesn’t play chess

Anna is not at home

Питальні речення. В англійській мові є такі типи питальних речень:

  • загальні;
  • альтернативні;
  • спеціальні;
  • розділові.

Загальні питання – це такі питання, на які можна відповісти лише «так» чи «ні» (yes / no). Щоб утворити загальне питання, потрібно виділити допоміжне дієслово і поставити його на початок речення перед підметом. Тобто, цей тип питань утворюється за схемою:

Допоміжне дієслово + Підмет + Основне дієслово + Додаток

Наприклад: Alex works hard. – Does Alex work hard? При цьому слід пам’ятати, коли ми використовуємо does, то закінчення -es в основного дієслова зникає (бо в разі III особи однини, це закінчення поєднується з допоміжним дієсловом do: do + es = does).

Альтернативне питання – це таке питання, яке передбачає вибір. За структурою воно дуже схоже на загальне, але до будь-якої частини цього питального речення можна уявити альтернативний варіант. Об’єднуються ці два варіанти в реченні за допомогою частки or (або). Краще зрозуміти це допоможе приклад: Does Anna like her red or black dress? Does Inna like her blue dress or white shoes? Ці питання за формою схожі з загальними, але вимагають повної або скороченої конкретної відповіді, наприклад: Do you like white chocolate or black? – Black.

Спеціальні питання – це такі питання, які відносяться до конкретного члена речення за допомогою питального слова. Разом з тим, це питальне слово виноситься на початок речення, а слово, про яке питається, – з питання зникає взагалі.

На наших курсах англійської мови Ви зможете освоїти всі часи і реально навчитися розмовляти цією найпопулярнішому у світі мовою.

Популярні курси
2466 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
10 Вересня 2019
4158 0

Умовні речення в англійській мові — невід'ємна і характерна її частина, яку однаково цікаво вивчати як новачкам, так людям з високим рівнем англійської. Завдяки даному типу фраз мова стає багатою і менш одноманітною.

Читати більше
25 Листопада 2019
2942 0

Сучасні реалії диктують нам досить чіткі правила: "Хочеш жити добре - працюй з усіх сил." ,. "Знання мінімум 3х мов - норма, англійська - обов'язково" і т.д.

Читати більше
01 Жовтня 2019
8115 0

Тема «colors» – важнейшая часть программы по изучению английского языка. Тяжело представить полноценное общение на иностранном, не обладая

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: