У сучасному світі вивчення англійської мови – вкрай популярне явище. Безкінечно величезна кількість людей, так чи інакше, вчать, починають вивчати, прагнуть вивчити або, хоча б, замислюються над тим, щоб почати вивчати мову міжнародного спілкування.
Щоразу, коли якесь явище стає настільки популярним, воно неминуче починає обростати міфами, з абсолютно різних причин: підтримання інтересу до справи, виправдання, зайва мотивація тощо. У цій статті ми з Вами розберемося у найпоширеніших міфах англійської мови та спростуємо їх. Давайте розпочинати!
Перший міф про вивчення англійської мови. Так, діти дуже здатні до запам’ятовування нової інформації: відсутність величезної кількості турбот, хороша пам’ять. Однак у дорослих людей є свої переваги: посидючість, мотивація та поглиблені знання рідної мови. Посидючість дозволить Вам продуктивно вчитися протягом півтора-двох годин, мотивація буде служити маяком, до якого Ви рухаєтеся, а більш поглиблене знання рідної мови дозволить Вам проводити аналогії та розуміти нові слова та граматичні конструкції при досить швидкому поясненні та прослуховуванні кількох прикладів. Тому вік у цьому випадку – абсолютно не завада!
Давайте розберемося. Якби у Вас не було здібності до вивчення мов, Ви зараз не могли б читати цей текст і безперешкодно його розуміти. Це означає, що, як мінімум, одну мову (в даному випадку – рідну), Ви освоїли на ура! А якщо Ви освоїли одну мову – значить можете освоїти і другу, і третю, і так далі за списком. У випадку, якщо у Вас є чітка мотивація вивчити іноземну мову, будь то робота, навчання за кордоном, подорожі, а також за умови, що у Вас є структурований план на вивчення – Ви з легкістю почнете навчання і радітимете своїм результатам. Англійська мова, як і будь-яка інша – це не математика і не фізика, знання мови – це добре відпрацьована навичка спілкування, яку потрібно тренувати, і ніякої мови про “здібності” тут йти не може. І наші курси англійської мови онлайн допоможуть Вам у тренуванні навички спілкування на цій іноземній мові.
Ще один дуже поширений міф про вивчення англійської мови. Давайте проаналізуємо нас з Вами: у нас є власна рідна мова. Ми можемо абсолютно не знати правил нашої рідної мови і, при цьому, ідеально нею говорити. А все тому, що за все свідоме життя ми вирахували та відпрацювали кілька сотень клішованих фраз, які використовуємо протягом усього життя, лише іноді змінюючи часову форму та порядок слів. Так само і носії англійської мови: вони можуть абсолютно не знати своєї граматики, але ідеально спілкуватися. А якщо людина детально не вивчала граматику хай навіть рідної мови – навчити когось іншого вона ніяк не зможе. Ви скажете: але є англомовні педагоги, які і викладачі, і носії мови одночасно. Так, Ви маєте рацію, однак не варто забувати, що Вашою рідною мовою такі викладачі не володіють, і, відповідно, налагодити комунікацію на початкових рівнях вивчення англійської між Вами та викладачем буде вкрай проблематично.
Висновок: носій мови – це прекрасне і вкрай необхідне доповнення до базових уроків, за допомогою якого Ви зможете слухати реальну англійську мову. Однак викладач повинен володіти Вашою рідною мовою для якісного пояснення матеріалу на початкових рівнях.
Давайте розберемося. Якщо рівень володіння англійською мовою у Вас – В2 або С1 (високі рівні володіння), то дане твердження дійсно має місце: у Вас вже присутні практично всі необхідні інструменти та база, від якої можна відштовхуватися та вдосконалюватись у мовному середовищі. Однак, якщо Ви – Beginner, і у Вас немає необхідної бази – Вам нема від чого відштовхуватися: Ви просто ніяк не зможете зрозуміти людей, які навколо Вас і про що вони говорять. Тому починати вивчення мови необхідно з викладачем у своєму комфортному середовищі, але на більш високих рівнях перебування в англомовному середовищі буде дуже гарною підмогою для розвитку мовних навичок.
Головним обґрунтуванням людей, які вірять у цей міф, є те, що при індивідуальних заняттях уся увага викладача сконцентрована на одній людині. Проте: при індивідуальних заняттях, ваш єдиний співрозмовник під час уроків – це ваш викладач. Ви звикаєте до цієї людини, Вам стає легко з нею і утворюється якась зона комфорту, вийти з якої може бути вкрай стресовим і важким заняттям. Під час навчання у групах – ця проблема знімається автоматично. Більше того, викладач у групі приділятиме достатньо часу кожному зі студентів, і про Вас ніхто не забуде, тому не переживайте з цього приводу.
Дотримуючись цього правила, студент може натрапити на пастку: як би високо він не піднімався сходами вивчення англійської, йому завжди буде здаватися, що він володіє мовою не ідеально, і є дуже багато моментів, яких, як і раніше, варто прагнути. І суть тут полягає в тому, що ця “стеля” у вивченні мови – недосяжна. Тому, прагнучи вивчити англійську досконало і постійно відкладаючи її застосування, Ви ризикуєте так жодного разу її не застосувати. Застосування мови – одне з найважливіших складових навчання, і одне без іншого не працює. Тому, як тільки вивчили щось нове, намагайтеся це застосувати, щоб краще запам’ятати пройдений матеріал, і не відкладайте це на потім.
З тим, що будь-яку мову можна вивчити без домашніх завдань – можна погодитися. Проте є два нюанси: якість отриманих знань та кількість витраченого часу. Студент, який виконує всі домашні завдання до матеріалу, який був на уроках – освоює матеріал набагато якісніше, його знання не випаровуються з часом і, більше того, він витрачає на освоєння матеріалу набагато менше часу. Студент, який нехтує домашнім завданням, ризикує витратити в кілька разів більше часу на те, щоб досягти такого ж результату, як і людина, яка виконувала домашні завдання. Тому, для більш ретельного опрацювання матеріалу і, як наслідок, кращих результатів з якомога меншими витратами за часом, виконувати домашні завдання – необхідно.
Знову ж таки, вивчення мови складається з кількох компонентів: аудіювання, письмо, читання, говоріння. Давайте тепер спробуємо з’ясувати, які з цих компонентів можна тренувати самостійно за допомогою гаджетів: аудіювання – можна, прослуховуючи діалоги, письмо – можна, виконуючи завдання у додатках і звіряючи з правильними відповідями, читання – можна, існує безліч завдань на тренування читання. Однак ми підібралися до найголовнішого: говоріння. Говоріння – це вміння застосувати мову в живій промові з іноземцем, що є найголовнішим компонентом вивчення. Ми вивчаємо мови, щоб на них розмовляти, а ця навичка говоріння можна тренувати тільки з живими людьми, спілкуючись особисто з ними. Гаджети тут, на жаль, безсилі.
Хороший викладач – вкрай важлива частина вивчення мови. Він зможе Вас проконтролювати, дати пораду, вказати на помилки та напрямок, куди розвиватися. Проте хорошого викладача замало. Найважливіша частина вивчення чогось, не тільки іноземних мов, – це Ваша особиста зацікавленість і мотивація. Викладач може дуже дохідливо пояснити матеріал, проте якщо Ви не зацікавлені у його вивченні – Ви його не запам’ятаєте. Тому у вивченні мови можна виділити 3 основні складові успіху: Ваша мета, Ваша мотивація цю мету досягти, хороший викладач, хто сприятиме Вам у досягненні цих цілей.
Є поширений міф, що англійська мова – складна для вивчення. Насправді це не так. Так, потрібно запам’ятовувати багато нових слів, потрібно вивчати граматику, але саме друге (граматика) визначає складність тієї чи іншої мови. Граматика англійської мови – об’єктивно легка, навіть у порівнянні з українською мовою: в англійській мові практично немає відмінків, дієслова в англійській мові змінюються в залежності від часу, але не в залежності від особи, в англійській мові немає роду і не треба замислюватися: стіл – жіночого роду чи чоловічого. Усе це надзвичайно спрощує вивчення мови.
Допомогти у подоланні страхів перед застосуванням англійської може позитивне оточення: на наших уроках у школі English Prime ми приділяємо спілкуванню 80% уроку, а теорії – 20%. Спілкуючись стільки часу, Ваші страхи перед застосуванням англійської мови підуть дуже швидко, і Ви про них навіть не згадаєте у майбутньому. 🙂
Методика навчання школи English Prime дозволить Вам підняти свій рівень від Beginner до Advanced приблизно за півтора роки (9 рівнів, тривалість одного рівня – півтора місяці). З Вас знадобиться лише наявність мети та мотивація її досягти. 🙂
Почати слід з визначення рівня. Чим точніше визначено Ваш рівень, тим точніше можна зрозуміти, на якій саме сходинці вивчення мови Ви знаходитесь, що дозволить Вам не гаяти часу на вивчення того, що Ви і так знаєте, і почати максимально оперативно рухатися вгору. Для цього рекомендуємо Вам записатися на безкоштовний пробний урок, де Вам продемонструють нашу методику та протестують Ваш рівень.
Сподіваємося, Вам сподобалася наша стаття і ми допомогли Вам зрозуміти один простий факт: не потрібно сумніватися в собі, вивчити англійську мову – абсолютно реально, важливо лише мати мотивацію, мати мету і не вірити в міфи, які можуть збити Вас зі шляху до досконалості! Так як будь-які міфи про вивчення англійської мови можуть стати перешкодою на шляху до реального результату.