Отже, Ви цікавитеся вивченням англійської мови і хотіли б отримати більше інформації про рівень Elementary… Причини такого інтересу різні: студенту-початківцю важливо розуміти, що необхідно вивчити; викладач хоче проконсультуватися із джерелом, щоб краще розуміти, який матеріал доносити; визначення свого рівня… І, незалежно від причин, ми тут, щоб прояснити Вам, що потрібно знати з Elementary; яка граматична програма та слова на рівні; вміння студента, який вже опанував рівень англійської Elementary. Приємного читання! 😜
Щоб було від чого відштовхуватися і було уявлення про всі рівні англійської мови, поглянемо на ступені володіння мовою в комплексі:
A – елементарне спілкування | B – комфортне побутове та повсякденне спілкування без сильного поглиблення | C – просунуте спілкування, наближене або відповідне носію | |||
---|---|---|---|---|---|
A1 – виживання, знайомство | A2 – перед-середній рівень | B1 – середній рівень | B2 – вище середнього | C1 – просунутий, робочий рівень | C2 – досконале знання мови |
Beginner и Elementary | Pre-Intermediate (за шкалою CEFR – Elementary) | Intermediate | Upper Intermediate | Advanced | Proficiency |
Очевидно, рівень англійської A1 – Elementary – перший, базовий ступінь на шляху оволодіння англійською мовою. Однак, важливо зазначити, що CEFR визначає Elementary як A2 через відсутність у цій системі рівня Pre-Intermediate. У будь-якому разі, цей рівень дивовижний тим, що попереду так багато захоплюючих мовних відкриттів!
База! Початкові рівні з позначкою “A” мають особливу важливість. “Це ж дитячий садок, ван ту фрі всі вміють!” – заперечить хтось. І частково виявиться правий, адже рівень включає елементарну граматику та багато фраз, які чули ті, хто ніколи не вчив мову. Звісно, такі знання – малий відсоток усіх елементів рівня. Але! Саме легковажне ставлення до матеріалу на цьому рівні, відсутність уваги до дрібниць, швидкі переходи до наступної теми без ретельної практики спричиняють проблеми на наступних рівнях. Адже мова побудована на елементарному фундаменті і без повного розуміння “дитсадка” можна з великою ймовірністю зіткнутися з труднощами та незрозумілими.
Студент, який освоїв рівень Елементарі здатний:
Почнемо з того, що істино перша сходинка в освоєнні англійської – Beginner. Однак, насправді, в умовах сучасності майже кожна дитина і дорослий вже мають досвід Beginner в англійській мові, отриманий природним чином. Навіть якщо людина не вивчала англійську цілеспрямовано. Адже вже кілька десятків років ми з дитинства зіштовхуємось із назвами англійською мовою, англомовною музикою, фільмами тощо. Таким чином, найчастіше студент починає вивчати англійську усвідомлено саме з Elementary. Студента направлять на курс Elementary, якщо він:
Варто зауважити, що багато тем, описаних нижче, проходять і на наступних рівнях. По-перше, повторення – основа навчання. По-друге – кожному рівні своя складність матеріалу у темі. Тобто, вже на Pre-Intermediate студент вивчає складніші речі про ту саму тему. Це принцип поступовості, дуже цінний у вивченні чогось.
Нижче стандартна програма Elementary, яка входить і до навчальної програми English Prime.
Курс англійської мови Elementary передбачає опанування наступних граматичних тем:
Рівень Елементарі дає студенту “базовий розмовний пакет” та здатність обговорювати:
Англійська Elementary рівня передбачає розпізнавання та розуміння від 1000 слів та вживання як мінімум 700 (включаючи службові). Звичайно, це число – умовне та приблизне. Можна впевнено володіти меншою кількістю слів і не відчувати особливих проблем із вправністю мови. У той же час можна володіти 2000+ слів, але говорити вкрай повільно та довго згадувати окремі слова. Однак 1000+ пасивного та 700+ активного словникового запасу – середній показник рівня A1. Лексичні теми включають:
Володіючи цим рівнем, студент уміє слухати та розбирати на слух прості, виразні записи англійською мовою. При цьому адаптовані під рівень. Що стосується живої мови, людина здатна розуміти мову носіїв та англомовних людей за умови, що вони говорять досить повільно та чітко, і використовують уже знайому студенту лексику (мовна інтуїція та логіка ще не сильно розвинена і людина не завжди може зрозуміти незнайому лексику на основі зрозумілого змісту речення).
Елементарні навички читання дозволять читати тексти з адаптацією до початківців. Не проблемою буде розуміти більшість написів на табличках закладів або на вулицях. Щодо новин, студент розумітиме лише їх основну ідею без деталей. Загалом, читання на Elementary не становить особливої практичної користі. Це швидше перехідний ступінь між “нічого не зрозуміленько” і “зрозуміленько добре”. Мета цього етапу суто технічна – розвивати навичку читання, поки що до ступеня практичної користі та розуміння нескладних текстів вже без адаптації під учнів.
При правильному підході до навчання студент уміє писати на ті ж теми, на які вміє говорити усно. І так і має бути завжди. Наприклад, у школі English Prime будь-який матеріал використовується як усно, і письмово. Елементарний рівень покликаний закрити питання з елементарним правописом та позбавити студента орфографічних помилок новачків.
Порівнюватимемо елементарний рівень з Beginner з точки зору чотирьох ключових мовних навичок: Speaking (говоріння), Listening (слухання), Writing (письмо), Reading (читання).
Якщо людина рівня Beginner, по суті, може спілкуватися майже лиш заученими фразами, то співрозмовник з Elementary вже має більшу свободу в Speaking і здатний формувати власні, хоч і прості речення. Також він здатний ставити питання, що стосуються вивчених тем. Людина на цьому рівні здатна підтримати невеликий монолог (наприклад, уявляючи себе). А з урахуванням того, що Writing на елементарному рівні не передбачає чогось особливого (структури, стилю, формальності тощо), те саме стосується й навички письма.
Якщо людина вчиться з Beginner, то на наступному рівні відбувається певний прорив та шок, бо й справді стає зрозумілою англійська мова. Так, повільна та виразна. Так, тільки зі знайомими словами. Але раніше студент взагалі не розбирав! Так, людина ще не вміє розуміти на слух новини та розмови між двома носіями у звичному їм темпі та стилі. Однак, на цьому рівні вже легше розуміти людей, подорожуючи. Можливо, доведеться попросити співрозмовника говорити повільніше, але врешті-решт ви прийдете до взаєморозуміння на елементарному рівні Listening.
Щодо читання: це безперечно вже будуть тексти не рівня Beginner. Список тем, про які студент зможе читати, значно розшириться. Знову ж таки, мало який студент Elementary зрозуміє текст справжньою, життєвою англійською. Але Ви зможете читати та розуміти необхідну для виживання та функціонування інформацію, спрощені тексти. Збільшиться і швидкість читання, особливо якщо робити відповідні вправи. Наприклад, на уроках в English Prime, вивчаючи нові слова, студенти проходять вправу з швидкого їх читання, що в майбутньому допомагає без труднощів читати рухомі рядки та інші “рухливі” тексти.
Це звичайно залежить від інтенсивності і частоти занять. Ще результат залежить від того, чи виділяє студент додатковий час на практику або самонавчання. Позанавчальна практика сильно впливає на швидкість розвитку навичок, адже в такому разі людина застосовує те, що вивчала, здійснює мету вивчення.
У школі English Prime елементарний рівень закривається всього за 7 тижнів в ідеальних умовах (студент відвідує всі заняття, підходить до уроків з інтересом, виконує домашнє завдання та намагається застосовувати вивчене у житті). Більшість шкіл пропонують пройти цей рівень за 3 та більше місяці. Однак, заняття в нашій школі більш тривалі та інтенсивні, передбаячають практику більшу частину заняття, спрощену модель навчання. Це й допомогло нам досягти нинішніх термінів проходження рівнів.
За винятком пари порад для початківців, ці рекомендації є універсальними для студентів будь-якого рівня:
Більше рекомендацій читайте у статті за посиланням:
Це питання хвилює людей, оскільки за системою CEFR обидва рівні позначаються як рівень англійської A1. Різниця полягає в тому, що людина не завжди готова з самого старту вивчати матеріал, підготовлений для оволодіння рівнем. Наприклад, це люди, які не вивчали англійську в школі взагалі або діти, які лише пішли до школи. До речі, зазвичай для малюків має бути окремий напрямок для дітей. Курс Beginner – готує людей до вивчення основ англійської мови.
У той час як рівень Elementary – для тих, хто все ж таки якимось чином був оточений мовою (а зараз так і відбувається здебільшого) і ввібрав мінімальні знання. І навіть може сказати кілька фраз. Отже грубо кажучи – елементарний рівень це справжній рівень початківця, а Beginner – підготовка до початку шляху.
В англомовні компанії в середньому приймають із рівнем англійської Upper Intermediate. Він і є порівняно комфортним рівнем для виконання повсякденних робочих завдань, хоча не завжди достатній у несподіваних ситуаціях. Якщо компанія прийме людину з рівнем Elementary, все одно доведеться працювати над мовою та покращувати навички, щоб рухатися вище.
В ідеальних умовах випускник середньоосвітньої школи у країнах колишнього СРСР має володіти англійською на рівні B2 – Upper Intermediate. Але реальність прозаїчніша. Звичайно, все залежить від конкретної школи та викладачів, але за статистикою рівень випускників середніх шкіл ледве дотягує до B1 – Intermediate. Щоб у дитини на виході був B2, краще віддати її до школи з поглибленим вивченням мови або на приватні курси.
У наступному тесті використовуватиметься матеріал виключно для Elementary. Якщо хочете протестуватися комплексно по всіх рівнях, пропонує пройти загальний тест. І пам’ятайте, що тести онлайн визначають лише рівень знання граматики та частково навички слуху, оскільки не перевіряють розмовну (усну) англійську. Повну безкоштовну перевірку не тільки на рівень англійської Elementary можна пройти, відвідавши безкоштовне пробне заняття English Prime.
a. I like to see my brother now, if you don’t mind.
b. I like to see my brother not, if you don’t mind.
c. I’d like to see my brother now, if you don’t mind.
d. I’d like to sea my brother now, if you don’t mind.
a. This is a lot of things I miss about the US.
b. These are lot of things I miss about the US.
c. There’s a lot of friends I miss about the US.
d. There’s a lot of things I miss about the US.
a. It means that these men do not respect you.
b. It means that this man do not respect you.
c. It means that these man do not respect you.
d. It means that is man do not respect you.
a. I’m usually not this nervous, but, you know, I really meet nice, normal guys.
b. I’m usually not this is nervous, but, you know, I rarely meet nice, normal guys.
c. I’m usually not this nervous, but, you know, I rarely meet nice, normal guys.
d. I’m usually not this nervous, but, you’re not, I rarely meet nice, normal guys.
a. We’ll be black!
b. We’ll be bag!
c. Will be black!
d. We’ll be back!
It’s raining, do you want to go to the park?
a. Yes, I hate rain.
b. Yes, I love it when it rains.
c. No, why must I call you?
d. Well, why not, I like snow.
So, which pants do you choose?
a. I want to buy these.
b. This pants are the best for me.
c. I don’t like any of these skirts.
d. That pant is the most beautiful, I think.
Did you walk the dog yesterday in the evening?
a. No, but I do it now.
b. No, but I doing it now.
c. No, but I am do it now.
d. No, but I am doing it now.
Did you your phone?
a. Yes, I finded it.
b. No, I didn’t found it.
c. Yes, I found it.
d. No, I didn’t finded it.
I need a bank, can you help me?
a. Sure, there’s a bank near that house.
b. Sure, it is a bank near that house.
c. Sure, there are a bank near that house.
d. Sure, a banks near that house.
У тесті 20 пунктів. Щоб вважалося, що Ваш рівень – Elementary, необхідно набрати 14 і більше відповідей. У першому завданні буде підкреслено основні елементи, які перевіряються. Від них залежить правильність відповіді.
It’s raining, do you want to go to the park?
b. Yes, I love it when it rains. ✔️
So, which pants do you choose?
a. I want to buy these. ✔️
Did you walk the dog yesterday in the evening?
d. No, but I am doing it now. ✔️
Did you your phone?
c. Yes, I found it. ✔️
I need a bank, can you help me?
a. Sure, there’s a bank near that house. ✔️