Мова будь-якої людини оцінюється за багатьма критеріями. Її вважають правильною і зрозумілою тільки в тому випадку, якщо оповідач вміє доцільно “поєднувати” між собою всі частини речень. Щоб коректно висловлювати свої думки англійською, потрібно працювати не тільки над розширенням словарного запасу, але і вивчити елементарні правила побудови речень. В іншому випадку ніякої корисної для слухача інформації від вас не надійде, або вона буде подана незв’язно, в неправильному порядку. Знання того, як правильно будувати речення англійською, допоможе вам уникнути будь-яких неприємних ситуацій.
Існує чимало мов, де немає строгих правил щодо певного порядку слів. Однак в англійській структура фрази чітка, а тому не терпить змін. Щоб співрозмовник міг зрозуміти те, про що ви з ним говорите, необхідно твердо знати, як будувати речення англійською.
Базові знання — як навчитися будувати речення англійською особливо актуальні для тих, хто тільки починає вивчати основи цієї мови. Найбільш характерні труднощі в цьому напрямку у новачків, які займаються самостійно, без допомоги досвідченого педагога або репетитора. Для тих, хто хоче уникнути типових помилок недосвідчених студентів, English Prime пропонує недорогі курси англійської мови. Вони дозволять вам не тільки вивчити теорію, а й постійно використовувати її на практиці.
Причина більшості проблем новачків – безсистемність і невпорядкований масив отриманих знань. Як будувати речення англійською правильно? Навчитися цьому можна тільки тоді, коли навчання буде послідовним. Спочатку варто визначитися зі схемою розташування слів в типових реченнях на англійській мові. У всіх фразах, які використовуються в цій мові, існують два основних типи “головних” слів, що характеризують ту чи іншу дію:
Очевидно, що без них інформація в реченні буде незрозумілою. Тим, хто хоче навчитися, як правильно будувати речення англійською, варто спробувати сили у виділенні в реченнях головної частини:
Практично завжди і всюди присудок розташовується влід за підметом. Виняток із загального правила – питальні речення, де першим номером йде питальне слово. Коли присудок розташований після підмета, це називається прямим порядком слів і означає, що спочатку вказується той, хто щось робить, а потім кажуть, що саме він робить: Інна пише листа. – Inna is writing letter now. В українському варіанті допустимо змінювати порядок слів – наприклад, можна сказати “Пише лист Інна”, “Інна лист пише”. В англійській мові такі перестановки неприпустимі — слова розставляються строго за встановленою схемою:
Підмет і присудок в будь-якому реченні необхідно узгодити між собою. Через велику кількість форм часу ця процедура досить складна для новачків. Коли ми вивчаємо англійську мову для початківців, важливо відразу закріпити розуміння того, як використовується узгодження. Присудок і підмет повинні знаходитися в одному часі і відповідати один одному за числом та родом. Щоб засвоїти узгодження в часі, рекомендуємо використовувати при побудові речень дану таблицю:
Як бачимо, в сучасній англійській мові існує безліч форм часу, а кожна з них має особливі характеристики. Докладніше зрозуміти цю тему допоможе практика. Пройшовши курс занять в нашій школі, побудова речень більше не буде проблемою, і перетвориться на легку та приємну справу.