пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіВживання фразових дієслів в англійській мові

22 Липня 2019

Автор
Міла Тітова

Phrasal verbs чи фразові дієслова – це різні поєднання дієслова і прислівників або прийменників, як єдиної семантичної одиниці. Або, простіше кажучи, це особливі дієслова, які змінюють своє початкове значення, коли до них додають прислівники або прийменники. Наприклад, якщо до дієслова give (давати) додати прийменник up, то вийде фразове дієслово give up, що означає кидати, здаватися. Як бачите, ми отримали значення, яке зовсім не схоже на початкове. В цьому і є головний секрет фразових дієслів.

Британці та американці обожнюють використовувати фразові дієслова в повсякденній мові, і тому важливо вивчити побільше таких дієслів, щоб розуміти мову і вміти коректно порозумітися. На сьогодні існує популярний список з 170 фразових дієслів, які вживаються найчастіше.

Які бувають фразові дієслова

Всю сукупність фразових дієслів можна розділити на дві великі групи: перехідні (transitive) і неперехідні (intransitive). Перші обов’язково вимагають доповнення після себе, а другі – ні. Перехідних порівняно більше, ніж неперехідних.

You should go on. – Неперехідне фразове дієслово.

She looked for him everywhere. – Неперехідне фразове дієслово.

До того ж, інколи ми можемо відокремити неперехідне фразове дієслово і частку. У разі, якщо це можливо, дієслово є поділюваним (separable). Якщо не можемо цього зробити, то це неподільне фразове дієслово (inseparable). Коли неперехідне фразове дієслово має додаток у вигляді займенника, воно стає поділюваним.

His car ran into the house. – Неподільне фразове дієслово – ми не можемо переміщати частку «into», вона має слідувати строго за дієсловом.

I can turn off the lights. – Поділюване фразове дієслово – ми також можемо сказати I can turn the lights off.

Як вивчити фразові дієслова

На жаль, вивчити всі до єдиного фразові дієслова – практично нереальне завдання, позаяк їх дуже багато. Та й до того ж така задача не доцільна, адже фразові дієслова покликані зробити мову більш живою і яскравою. Але по суті кожне значення фразового дієслова можна замінити звичайним дієсловом. Наприклад, come back можна замінити словом return. Для насиченої мови важливо знати не тільки самі часто вживані фразові дієслова, а й їх значення-синоніми. А щоб краще запам’ятати, намагайтеся вживати їх якнайчастіше, замінюючи ними вже вивчені слова.

Популярні курси
4855 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
01 Жовтня 2019
1344 0

В сучасних умовах, вивчення іноземної мови не викликає труднощів, адже існує безліч форматів для навчання.

Читати більше
Прилагательные в английском языке
10 Вересня 2019
3057 0

Hello, everyone! Настав час обговорити тему, яка є дуже важливою для всіх, хто збираєтеся говорити англійською.

Читати більше
10 Вересня 2019
6270 0

Незважаючи на те, що листи поступово витісняються з життя людей мессенджерами, телефонними дзвінками і соцмережами, листування залишається важливим елементом спілкування між людьми.

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: