Режим роботи:

пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіГраматика англійської мови

Фільтрувати:
За замовчуванням
За замовчуванням
За рейтингом
За датою публікації
За кількістю коментарів
05 Липня 2022
20 хв 147 0

Непрямі питання в англійській

Наталья Боднаренко

02 Червня 2022
22 хв 244 0

Модальне дієслово need

Варвара Шерудилло

24 Травня 2022
19 хв 455 0

Модальне дієслово will/would

Наталья Боднаренко

16 Травня 2022
17 хв 181 0

Модальне дієслово to be to

Анастасия Павельчук

05 Травня 2022
16 хв 238 0

Модальне дієслово Dare

Миша Мельник

04 Травня 2022
21 хв 304 0

Модальне дієслово ought to

Наталья Боднаренко

28 Квітня 2022
19 хв 522 0

Модальне дієслово Shall

Миша Мельник

У цій невеликій статті ми з Вами розберемося, що таке англійська граматика, навіщо вона потрібна, з чим її їдять і як її краще вивчати. Стаття буде корисною як для людей, що тільки починають вчити англійську, так і для просунутих студентів. Почнемо!

Що таке граматика англійської мови?

Якщо спробуємо з’ясувати значення слова “граматика” і зазирнемо у словник, ми побачимо там приблизно таке визначення: Граматика – сукупність правил про зміну слів і поєднання слів у реченні. Тобто, простими словами: Граматика – це спосіб пов’язати різноманітні слова в один вузлик, склавши з них, таким чином, повноцінне речення та надавши їм додаткового сенсу. З цього слідує, що граматика – друга найважливіша складова будь-якої мови, перша – це лексика.

Що дасть нам вивчення граматики англійської мови?

Як уже було сказано вище, граматика дозволяє нам збирати кілька слів в одну купу і надавати їм особливого значення. Щоб зрозуміти, навіщо граматика в принципі потрібна, краще подивитися на приклад в українській мові, потім на приклад англійською мовою, а потім зробити певні висновки. Давайте так і вчинимо!

У нас є набір слів: Хлопчик, собака, вигулювати, парк, у. Давайте застосуємо ту саму граматику і зберемо ці слова в одну купу:

Хлопчик вигулює собаку у парку.
Хлопчик вигулював собаку у парку.
Хлопчик вигуляє собаку в парку.

Як бачите, у нас вийшло 3 різних речення, хоча ми використовували однакові слова. Перше речення – у теперішньому часі, друге – у минулому, а третє – у майбутньому. Так працює граматика: використовуючи правила утворення теперішнього часу, ми донесемо до співрозмовника думку, що хлопчик вигулює собаку прямо зараз. У другому випадку граматика допомагає нам донести ту думку, що дія вже закінчилася і сталася в минулому, хлопчик вже цим не займається. В останньому випадку ми спостерігаємо те, як граматика допомогла нам вказати на плани хлопчика в майбутньому і зорієнтувала, що описаним подіям тільки належить відбутися у майбутньому, адже ми використали правило побудови майбутнього часу, а саме – змінили дієслово “вигулювати” відповідним для нас чином.

Тепер давайте спробуємо зробити те саме з англійською мовою. У нас є набір слів: Jack, watch TV, his family, with. Спробуємо застосувати граматичні правила і зв’язати ці слова в один вузол.

Jack watches TV with his family.
Jack is watching TV with his family.
Jack watched TV with his family.
Jack will watch TV with his family.

І знову граматика люб’язно надала нам цілих 4 варіанти зв’язування цих слів (хоча їх, насправді, набагато більше). У першому випадку, за допомогою граматичних правил ми побудували простий теперішній час і дали співрозмовнику зрозуміти, чи є у Джека такий рід занять у житті – він дивиться телевізор. Це – рутина для нього. У другому реченні ми дали співрозмовнику зрозуміти, що Джек прямо зараз дивиться телевізор, він зайнятий цим зараз. У третьому випадку граматика допомогла нам показати, що Джек дивився телевізор. Це було у минулому і більше не відбувається. І в останньому випадку граматика веліла нам додати маленьке слово “will“, щоб показати, що Джек подивиться телевізор колись у майбутньому.

Ось навіщо потрібна граматика. Вона дозволяє нам точно зрозуміти, чи майбутня ця дія, чи дія, яка вже відбулася, чи вона відбувається саме зараз, чи, можливо, вона є для нас якоюсь рутиною. І це лише один із проявів граматики, а скільки вже сенсів було знайдено!

Як правильно вивчати граматику англійської мови?

У вивченні будь-якої теми, зокрема граматики будь-якої мови, важлива поступовість. Починаємо з азів – закінчуємо найскладнішим. Для цього слід чітко визначити рівень володіння англійською мовою та визначити ступінь Вашого володіння англійською мовою. Потім слід перевірити, чи є якісь прогалини у знаннях граматики на сходах нижче, перекрити їх і рухатися далі до досконалості. Але найголовніший принцип: поступовість. Починаємо з простого та повільно, поступово рухаємося вгору.

Тепер поговоримо про деталі. Припустимо, Ви вивчаєте тему тривалого теперішнього часу (Present Continuous). Ви вивчили та зрозуміли, навіщо ця тема потрібна і як її застосувати у житті. Після цього важливо подивитися і послухати якнайбільше прикладів використання цієї граматики в житті: написані приклади, уривки з фільмів, уривки з реальних розмов, знятих на камеру. Потім, Вам слід скласти якнайбільше своїх власних прикладів. У випадку з Present Continuous, Вам достатньо якнайбільше описувати свої поточні дії: I am reading this article. I am sitting. My wife / husband is preparing coffee for me. My dog ​​is sleeping in my bed. Таким чином, Ви чудово опрацюєте цю тему і зможете використовувати її в реальному житті, і так потрібно опрацьовувати кожну граматичну тему. І головне: не потрібно зубрити правила англійської мови, потрібно просто з ними ознайомитись і, якнайшвидше, почати застосовувати!

FAQ

❓Що важливіше: граматика чи лексика?

Обидва аспекти мови є важливими. Без граматики Ви не зможете правильно донести думку, а без лексики (тобто без слів) Ви не зможете цю саму граматику використовувати.

❓Чому граматика в англійській така складна?

Насправді граматика англійської мови – одна з найпростіших серед усіх мов. В англійській мові немає роду, практично немає відмінків, що дуже спрощує цю мову. Головне – вивчати її поступово, не поспішати, застосовувати якомога більше в реальному житті, і все пройде дуже гладко.

❓Як граматика англійської може бути простою, якщо там цілих 12 часів?!

Граматика англійської мови, як і граматика будь-якої іншої мови, налічує лише три звичні нам часи: теперішній, минулий і майбутній. Ті 12 часів, якими всіх лякають – ні що інше, як відтінки справжніх трьох часів. Вони називаються часовими формами. Припустимо, в російській мові – 5 часових форм, в українській мові – 7 часових форм, в англійській – 12. Проте, нічого складного в них Ви не знайдете, якщо вивчатиме тему поступово.

Дякуємо Вам за прочитання статті. Сподіваємось, вона була для Вас корисною!

Визначити потрібний рівень вивчення мови

  Запишіться на безкоштовний пробний урок

  Зазначте зручний філіал:

  Отримайте безкоштовну консультацію і дізнайтесь свій рівень володіння англійською
  [utm_campaign_i][/utm_campaign_i] [utm_source_i][/utm_source_i] [utm_medium_i][/utm_medium_i] [utm_term_i][/utm_term_i] [utm_content_i][/utm_content_i] [gclid_i][/gclid_i]
  Безкоштовний урок

  Визначте потрібний рівень володіння мовою

  Виберіть мету вивчення мови

  Оцініть свій поточний рівень знань

   Запишитесь на бесплатный пробный урок

   Укажите удобный филиал:

   Получите бесплатную консультацию и узнайте свой уровень английского
   [utm_campaign_i][/utm_campaign_i] [utm_source_i][/utm_source_i] [utm_medium_i][/utm_medium_i] [utm_term_i][/utm_term_i] [utm_content_i][/utm_content_i] [gclid_i][/gclid_i]

    Запис на онлайн навчання

    [utm_campaign_i][/utm_campaign_i] [utm_source_i][/utm_source_i] [utm_medium_i][/utm_medium_i] [utm_term_i][/utm_term_i] [utm_content_i][/utm_content_i] [gclid_i][/gclid_i]

     Замовити курс

     [utm_campaign_i][/utm_campaign_i] [utm_source_i][/utm_source_i] [utm_medium_i][/utm_medium_i] [utm_term_i][/utm_term_i] [utm_content_i][/utm_content_i] [gclid_i][/gclid_i]