пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіУмовні речення в англійській мові

10 Вересня 2019

Автор
Міла Тітова

Умовні речення в англійській мові — невід’ємна і характерна її частина, яку однаково цікаво вивчати як новачкам, так людям з високим рівнем англійської. Завдяки даному типу фраз мова стає багатою і менш одноманітною. Вживання умовних речень в англійській мові поряд зі складними конструкціями повідомляє співрозмовнику про рівень вашої компетентності у мовному питанні.

Зміст статті:

 • Умовні речення, їх роль в англійській мові, приклади виразів
 • Складнощі використання Conditional Sentences
 • Типи умовних речень

Умовні речення, їх роль в англійській мові, приклади виразів

В англійській мові умовні речення, або Conditionals, використовуються в кількох випадках:

 • Якщо оповідач хоче повідомити щось про свої бажання;
 • Якщо оповідач має на увазі щось таке, що могло трапитися або може статися в майбутньому;
 • Коли мова йде про те, що принципово не може відбутися.

Приклади Conditionals в англійській:

Новачкам варто знати, що в тексті Conditional Sentences легко відрізнити за наявністю умови (if) і частини-ствердження.

Складнощі використання Conditional Sentences в мові

Всі фрази цього типу класифікуються залежно від того, чи описують вони реальні або нереальні події, а також за часом, в якому відбувається дія. Через ці особливості використання Conditionals на перших порах викликає цілий ряд складнощів у студентів. Це пов’язано з вживанням дієслів минулого часу, і труднощами узгодження між собою всіх частин пропозиції. Ускладнює завдання і той факт, що порядок фраз не регламентується строго, тому може виникнути плутанина з пунктуацією.

Щоб розібратися в цих тонкощах, розглянемо класифікацію умовних речень в англійській мові, яка представлена ​​у вигляді таблиці, а також деякі приклади вживання фраз.

Типи умовних речень

Як видно з цієї таблиці, існує всього 5 типів таких речень, кожен з яких відрізняється своїми особливостями.

 • Тип 0. У нульовому типі є причинно-наслідковий зв’язок, а також залежності загального плану, результат яких реальний, явний.
 • Тип 1. У першому типі присутня явна обіцянка або прогнозується подія.
 • Тип 2. У другому типі йдеться про щось таке, що може статися лише теоретично, а також про дії, які принципово неможливі.
 • Тип 3. Третій тип повідомляє про можливість, яка могла статися, але не сталася.
 • Змішаний тип. Являє собою гібрид 2 і 3 типів.

В умовних реченнях нульового типу використовується проста конструкція:

Їх використовують тоді, коли говорять про реальну подію, результат якої можна завжди передбачити і він буває незмінним — якщо вона ходить в спортзал, то відчуває себе краще (завжди, коли виконується ця дія).

В умовних реченнях 1 типу в англійській мові розповідається про події, які відбуваються зараз і мають наслідки в майбутньому (ми не підемо на пікнік, якщо погода залишиться незмінною).

Особливість утворення речень другого типу — заміна дієслова was. Замість нього говорять і пишуть were.

Якщо ж сенс фрази полягає в тому, що дія, яка теоретично могла статися, здатна вплинути на результат подій в минулому, йдеться про 3 тип:

Для змішаного типу характерно поєднання 2 і 3 типів — дія в минулому може впливати на події в минулому, майбутньому, теперішньому часі. Це виражається як у складанні умови, так і на її результаті. Приклад:

 

Складаючи речення умовного типу необхідно пам’ятати, що порядок фрази можна міняти.

Йдучи лише шляхом виконання вправ, доволі важко навчитися коректно та вміло вживати умовні речення в англійській мові. Для коригування навичок необхідна участь досвідченого педагога, який зможе контролювати процес навчання, та при необхідності вказувати на слабкі сторони студента. Школа English Prime пропонує всім бажаючим пройти курси вивчення англійської мови. Завдяки повноцінній практиці живого спілкування, тут вас навчать грамотно та професійно висловлювати свої думки в усній і письмовій формі. Навіть при мінімальних навичках курси англійської мови для початківців допоможуть вам розширити словниковий запас, успішно подолати мовний бар’єр та поліпшити свою вимову до бажаних високих рівнів.

Популярні курси
3735 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
01 Жовтня 2019
1580 0

Для ефективного вивчення англійської мови важливо підібрати правильну методику, що відповідає учневі по віку.

Читати більше
27 Лютого 2019
2747 0

Привіт! Мене звати Оля і у мене з’явилася можливість поділитися своїм суб’єктивним досвідом і внутрішнім настроєм, які допомагають мені вчити англійську мову. Не претендую на універсальність усіх пунктів, і тим більше вони не є вичерпними. Але, можливо, щось з цього списку буде корисним.

Читати більше
22 Липня 2019
2756 0

Шукаєте курси англійської мови у центрі Києва? Наша школа розташована за адресою вул. В. Васильківська, 72 (ТК «Олімпійський»). Записуйтесь на безкоштовний пробний урок і приходьте на заняття!

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: