пн.-пт. 10:00-22:00,

сб. 10:00-18:00

RU UK
English PrimeСтаттіНепряма мова в англійській мові

10 Вересня 2019

Автор
Міла Тітова

В повсякденному спілкуванні кожному з нас нерідко доводиться переказувати фрази інших людей, або посилатися на них у розмові. На своїй рідній мові робити це неважко, зазвичай, така звичка формується автоматично. Однак у випадку з англійською мовою, у новачків виникає безліч труднощів, адже словосполучення потрібно не тільки правильно вжити в часі, але і застосувати при цьому належний порядок слів.

Непряма мова в англійській мові має свій набір правил, які при уважному вивченні і активній практиці легко засвоюються навіть учнями початкового рівня.

Зміст статті:

  • Пряма і непряма мова в англійській мові: відмінності
  • Алгоритм перекладу прямої мови в непряму
  • Непряма мова в англійській мові та узгодження часів
  • Модальні дієслова
  • Типові вступні конструкції

Пряма і непряма мова в англійській мові: відмінності

Не у всіх випадках використання непрямої мови буває необхідним. Це стосується як української, так і англійської. Наприклад, ЗМІ намагаються дослівно цитувати фразу окремої особи, не переказуючи її змісту. Так у аудиторії сформується власна думка щодо висловлювання. У цьому випадку достатньо використати пряму мову. Текст, який буквально цитують, на письмі виділяється лапками, а перед ними обов’язково йде вставне слово. Його відокремлюють комою.

Непряма мова в англійській мові дуже часто застосовується при побутових або ділових розмовах. Вона будується зовсім інакше, адже з її допомогою доносять лише зміст промови іншої людини. Для цього використовуються підрядні речення, без виділення лапками.

Інші приклади вживання непрямої мови в англійській мові:

Алгоритм перекладу прямої мови в непряму

Щоб дослівно перевести цитату в непряму мову, в англійській мові використовують простий алгоритм:

  • Кома і виділення лапками опускаються.
  • На відміну від прямої мови, непряма ведеться від третьої особи, відповідно, займенники першої особи (я, ми) замінюються на займенники третьої особи (він, вона, воно, вони). Заміні підлягають і присвійні займенники: 

Bill said “I’m looking for primary school for my son” — Bill said that he was looking for primary school for his son. 

  • При побудові речень необхідно узгодити дієслова відповідно до часу головної частини речення.
  • Слід використовувати вставні слова, а також сполучники. Наприклад, сполучник that, який в певних випадках може опускатися.

Інколи в непрямій мові необхідно узгодити не тільки дієслова, а й окремі слова. Наприклад, при перекладі фрази “He said,” I am eating now “. У контексті непрямої мови використовувати слово now недоречно. Причина цього – момент часу, коли людина тамувала голод, уже залишився в минулому. Слова, які обов’язково необхідно замінювати в такому випадку наведені в цій таблиці:

Щоб навчитися переводити пряму мову в непряму, новачку, варто багато практикуватись. Приклади грамотного використання прямої і непрямої мови легко запам’ятовуються завдяки вправам з відповідями. Знайти докладну програму з вивчення англійської мови для початківців можна в школі англійської English Prime. Завдяки їй ви зможете швидко оволодіти всіма необхідними навичками, навіть маючи нульовий рівень знань.

Непряма мова в англійській мові та узгодження часів

Використання часу в підрядному реченні повністю залежить від часу дієслова, використаного в головному реченні. Підрядним реченням називають ту частину фрази, до якої можна застосувати питання щодо дії, наприклад, що він / вона / вони можуть зробити:

Необхідно пам’ятати, що якщо в головній частині іменник знаходиться в минулому часі, в підрядній частині дієслово “підпорядковується”. Воно ставиться в одному з минулих часів.

Краще зрозуміти алгоритм утворення часів непрямої мови в англійській мові допоможе спеціальна таблиця. З нею ви зможете переводити пряму мову при виконанні вправ:

Виняток з правила про узгодження часів становлять лише ті випадки, коли мова йде про загальновідомі факти.

Модальні дієслова

Переважну більшість модальних дієслів теж потрібно узгоджувати в реченні:

Це стосується всіх модальних конструкцій, які, не є загальновідомими фактами.

Типові вставні конструкції

Найчастіше в непрямій мові використовують такі слова, як say і tell, однак це не єдиний варіант для грамотної передачі змісту слів іншої людини. Щоб розповідь не була одноманітною, можна скористатися такими дієсловами:

Якщо вас цікавить, власний рівень володіння англійською, рекомендуємо скористатись тестом на знання непрямої мови в англійській мові. Знайти і пройти його ви зможете на нашому сайті.

Використання прямої і непрямої мови в англійській мові успішно закріплюється студентом, якщо, той, у свою чергу, буде виконувати спеціальні вправи. В English Prime ви знайдете програми для людей різним рівнем англійського та кращі курси вивчення англійської мови в Києві. Головною перевагою нашої школи є можливість повноцінно попрактикуватися у спілкуванні та складанні словосполучень під час кожного уроку. Це займає більше 80% часу занять. Завдяки такому підходу вже зовсім скоро ви зможете активно спілкуватися іноземною мовою, не відчуваючи при цьому жодних труднощів. Чекаємо на вас у наших філіалах!

Популярні курси
3136 0

поділитися в соц мережах:

Коментарі 0

Щоб додати коментар вкажіть свої дані нижче
10 Вересня 2019
4039 0

Як йдеться у відомому вислові - людину від тварини відрізняє мова. Вміння грамотно і красиво розмовляти ціниться в будь-якому суспільстві. Саме цей навик дозволяє співрозмовнику побачити у вас цікаву особистість, виділяє на фоні «посередності».

Читати більше
10 Вересня 2019
2986 0

Мова будь-якої людини оцінюється за багатьма критеріями. Її вважають правильною і зрозумілою тільки в тому випадку, якщо оповідач вміє доцільно "поєднувати" між собою всі частини речень.

Читати більше
10 Вересня 2019
2072 0

Почути мати на англійській мові, або прочитати їх будь-де — навряд чи рідкісне явище для сучасної людини. Яскраво забарвлені емоційні вирази дозволяють людям висловлювати свої почуття практично на всіх мовах світу, і всюди до них в суспільстві ставляться вкрай неоднозначно.

Читати більше
Визначити потрібний рівень вивчення мови

Запишіться на безкоштовний пробний урок

Зазначте зручний філіал:

Безкоштовний урок

Визначте потрібний рівень володіння мовою

Виберіть мету вивчення мови

Оцініть свій поточний рівень знань

Запишитесь на бесплатный пробный урок

Укажите удобный филиал: